V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024 r.

1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po nich – Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.               

2. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830 – dla wszystkich; 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. ok 1845 dla młodzieży i dorosłych.

3. We wtorek przypada  Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

4. W tym tygodniu odbędą się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w dniach od czwartku do niedzieli.   *W czwartek, piątek i sobotę nauka rekolekcyjna ogólna będzie na Mszy św. o 800 i 1800  *W sobotę o godz. 1000 Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych. W czasie Eucharystii będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Spowiedź dla chorych będzie przed Mszą św. * W sobotę w godzinach od 1100 do 1300 odwiedzimy chorych z Komunią św. świąteczną. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. *W Niedzielę nauka ogólna na Mszach św. o godz. 630, 800, 930, 1100 i 1230 natomiast na Mszy św. o godz. 1830 będzie nauka dla młodzieży. *Rekolekcje wygłosi o. Tadeusz Janowiak – karmelita.

5. Za tydzień – NIEDZIELA PALMOWA na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. *DROGA KRZYŻOWA – organizowana przez obie skawińskie parafie – rozpocznie się po wieczornej Mszy św. – o godz. 1930 od naszego kościoła i przejdzie przez Rynek, ul. Żwirki i Wigury, ul. Kościuszki do pomnika św. Jana Pawła II w parafii Miłosierdzia Bożego. Będzie bardzo dobrze jeśli pójdziemy z zapalonymi świecami. Zgodnie z tradycją – siedem stacji przygotuje nasza parafia i siedem parafia Miłosierdzia Bożego. Prosimy o przygotowanie symbolicznych stacji następujące wspólnoty: I – Oaza Młodzieżowa, II – Zespół Szkół Katolickich, III – Koło Misyjne, IV – Rodzina Radio Maryja i Ogniska Pokutne, V – Oaza Rodzin, VI – Zespół Charytatywny i Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej, VII – „Kruszynki”.

 6. Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie zaprasza na spektakl teatralny p.t. „EXIT”, nawiązujący do historii Mojżesza. Ten pięknie ukazany, wzruszający i pouczający spektakl będzie wystawiony w sali gimnastycznej Liceum Katolickiego dzisiaj, w czwartek, piątek i sobotę o godz. 1900. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

7.  Dyżur w konfesjonale w tym tygodniu będzie codziennie od 830 1030 oraz od 1600do 1800  a także w czasie Mszy św. Spowiedź DEKANALNA będzie w naszym kościele w Wielką Środę.

8. Dzisiaj Środowiskowy Dom Samopomocy zaprasza na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ – przed naszym kościołem. Dochód ze sprzedaży wyrobów wykonanych przez podopiecznych ŚDS będzie przeznaczony na budowę nowego domu.

 9. Również dzisiaj – przed kościołem – odbywa się zbiórka pieniężna na wsparcie HOSPICJUM św. Łazarza w Krakowie.

10. Zapraszamy mieszkańców lokali socjalnych na Mszę św. wielkopostną, którą odprawimy w najbliższy czwartek w budynku przy ul. Piłsudskiego 41 o godz. 1630. Pół godziny przed – będzie okazja do spowiedzi. 

11 . W ubiegłą niedzielę Fundacja Dar Serca w kweście charytatywnej na rzecz Adasiów: ze Skawiny i Jaśkowic zebrała 9 400 zł. Wszystkim Darczyńcom z serca dziękujemy. Jednocześnie ponawiamy zaproszenie do udziału w dzisiejszym Turnieju Piłki Nożnej im. Zbyszka Morawskiego. Od godz. 1100 w Hali Widowiskowo -Sportowej czekają na wszystkich sportowe atrakcje oraz pyszne domowe ciasta i potrawy z grilla. Zapraszamy do wspólnego pomagania przez zabawę. Organizatorzy zapewniają radosną i serdeczną atmosferę.  

12. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie, w związku z rekrutacją do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025, zaprasza Uczniów z Rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się w najbliższy wtorek 19 marca w godz. 1600 – 1800.

13.Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 20 130 zł. (w tym w kopertach 4600 zł). Natomiast w ostatnim miesiącu na konto parafialne i w kopertach wpłynęło 4090 zł.

14. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. *Pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                             

15. Zachęcamy do czytania PISMA ŚWIĘTEGO i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest wyjaśnienie o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu.

16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Kazimierza Sudera, Kazimierza Jurzaka i Eugenii Kuczera – Wieczny odpoczynek…

Rekolekcje wielkopostne 2024 r.
Wygłosi o. Tadeusz Janowiak (Karmelita)

Czwartek – 21 marca
  800 Msza święta z nauką ogólną
1800 Msza święta z nauką ogólną

Piątek – 22 marca
   800 Msza święta z nauką ogólną
      *po Mszy św. DROGA KRZYŻOWA – dla wszystkich
1700 DROGA KRZYŻOWA – dla dzieci
1800 Msza święta z nauką ogólną
      *po Mszy św. DROGA KRZYŻOWA – dla wszystkich

Sobota – 23 marca
  800 Msza święta z nauką ogólną
1000 Msza święta z nauką dla chorych z Sakramentem Namaszczenia Chorych.
*po Mszy św. objazd do chorych w domach.
1800 Msza święta z nauką ogólną

Niedziela – 24 marca  NIEDZIELA PALMOWA
  630 Msza święta z nauką ogólną
  800 Msza święta z nauką ogólną
  930 Msza święta z nauką ogólną
1100 Msza święta z nauką ogólną
1230 Msza święta z nauką ogólną
1530 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta
1830 Msza święta z nauką dla młodzieży1930 Droga Krzyżowa ulicami miasta (z naszego kościoła do pomnika św. Jana Pawła II w parafii Miłosierdzia Bożego)

SPOWIEDŹ w czasie rekolekcji będzie na Mszach św. oraz od 830 do 1030 i 1600 do 1800.

SPOWIEDŹ WIELKANOCNA (dekanalna) będzie w WIELKĄ ŚRODĘ – 27 marca od 830 do 1200 z przerwą od 1000-1030 oraz od 1430do 1800 z przerwą od 1600-1630.