IV Niedziela Wielkiego Postu – LAETARE 10.03.2024 r.

1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po nich – Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.               

2. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830 – dla wszystkich; 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. ok 1845 dla młodzieży i dorosłych.

3. Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży z naszej parafii odbędą się w tym tygodni od środy do piątku. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Kowalcze. *Nauki rekolekcyjne dla Zespołu Szkół Katolickich będą przed południem natomiast dla pozostałych szkół z terenu naszej parafii będą według następującego porządku:

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915.

5. Wszystkich przerażonych i zmartwionych wycinką i pielęgnacją drzew na cmentarzu parafialnym – ksiądz proboszcz zaprasza na spotkanie w najbliższą środę o 1845 na plebanię.

6. Przed kościołem można nabyć baranki i paschaliki wielkanocne z Caritas w cenie 10 zł. Ofiary powyżej tej kwoty będą przeznaczone na cele charytatywne w naszej parafii.

  7. W dniach 15 i 16 marca (piątek i sobota) wolontariusze jadłodajni oraz Szkoły Katolickiej będą prowadzić świąteczną zbiórkę żywności w sklepach: Jan, w dwóch sklepach Netto, Ajka , Kaufland. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji dzielenia się dobrem. Zebrane dary trafią na świąteczny stół do najuboższych osób z naszej parafii, naszego miasta i gminy.

  8. Pragniemy przypomnieć, że w przyszłą niedzielę w Hali Widowiskowo Sportowej odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Halowej im. Zbyszka Morawskiego. Podczas turnieju odbędą się liczne aukcje oraz zbiórka pieniędzy na leczenie i sfinansowanie zakupu nierefundowanych, bardzo drogich leków dla Adasia ze Skawiny i Adasia z Jaśkowic. Szczegóły są na plakatach. Osoby, które nie będą uczestniczyć w turnieju mogą wesprzeć chłopców uczestnicząc w dzisiejszej kweście prowadzonej pod kościołem przez Fundację Dar Serca Skawina lub w trwającej nadal zbiórce makulatury. Z serca dziękujemy za  ofiarność.

9. Środowiskowy Dom Samopomocy zaprasza na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ, który odbędzie się w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem. Dochód ze sprzedaży wyrobów wykonanych przez podopiecznych ŚDS będzie przeznaczony na budowę nowego domu.

  10. Również w przyszłą niedzielę – przed kościołem – będzie zbiórka pieniężna na wsparcie HOSPICJUM św. Łazarza w Krakowie w ramach dwudziestej siódmej edycji POLA NADZIEI.

  11. Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie zaprasza na spektakl „EXIT”, nawiązujący do historii Mojżesza. Jego odbiorcami mogą być widzowie od 10 roku życia. Szczegółowe informacje na plakacie.

  12. Rejon Skawina zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpocznie się ona 15 marca Mszą św. o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie,po której nastąpi wyruszenie w trasy: do Wadowic lub Kalwarii Zebrzydowskiej. Informujemy, że 30-40 km trasy pokonywane są nocą, w milczeniu, samotnie lub w małych grupkach i wymagają bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego oraz dużej odporności na trud i zmęczenie. Więcej informacji oraz rejestracja – na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (www.edk.org.pl).

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. *Pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                              

15. Zachęcamy do czytania PISMA ŚWIĘTEGO i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła.

16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Stanisławy Pachel, Krystyny Molenda i Grzegorza Czopek /  Wieczny odpoczynek…