III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024 r.

1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po ok. 1615– Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.  

2. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830 dla wszystkich; o 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych; dla ŚDS – o 1300.

3. Jutro przypada święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

4. Katechetów zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. do salki na plebanii.

5. Zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej będzie w środę – po wieczornej Mszy św. – na plebanii.

6. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będzie NOWENNA do  św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na bocznym ołtarzu. * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną m.in. w intencji Ojca św.,   Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

7. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty. Pamiętajmy o naszym kleryku Jakubie przygotowującym się do święceń diakonatu.

8. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania – zgodnie z harmonogramem – odbędą się: dla klas siódmych – w środę o 17.15 i 18.00, czwartek o 17.45 (grupa wtorkowa) i 18.45 oraz w piątek o 17:00, a dla klas ósmych –  w poniedziałek o 18.45 i czwartek o 17.00. Z kolei spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się w piątek 8 marca po Drodze Krzyżowej – ok. 19:00.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o  930 będziemy się modlić za małżonków, którzy w tym roku przeżywają 10 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy małżonków, którzy chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie o zgłaszanie swojego udziału – do piątku w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

10. Przy wyjściu z  kościoła można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne z Caritas w cenie 10 zł. Ofiary powyżej tej kwoty będą przeznaczone na cele charytatywne w naszej parafii.

  11. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie, zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami na SPOTKANIE ZE SZKOŁĄ, które odbędzie się w czwartek 7 marca 2024 r. o godz. 1700. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 12. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie zaprasza na Dzień Otwarty w poniedziałek 11 marca 2024 r. o godz. 1630. Na spotkaniu Rodzice i Uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną przygotowaną dla uczniów klas pierwszych.

 13. Dnia 17 marca w Hali Widowiskowo- Sportowej odbędzie się II Charytatywny Turniej im. Zbyszka Morawskiego pt.:” Celujemy w otwarte serca”. Już dziś organizatorzy zapraszają do udziału w tej imprezie z której dochód przeznaczony będzie na leczenie Adasia Krejcy ze Skawiny oraz Adasia Śliwy z Jaśkowic. Chłopcy dzielnie walczą z ciężkimi chorobami, które wymagają dużych nakładów finansowych. Żyją wśród nas, dlatego potrzebują naszej pomocy. Oprócz turnieju w przyszłą niedzielę – przed naszym kościołem – będzie  kwesta na ten cel. Natomiast od jutra do 18 marca będzie także zbiórka makulatury. Kontener zostanie ustawiony na parkingu przy ul. Korabnickiej 5A (za budynkiem Banku Pekao) i będzie można do niego wrzucać: gazety, książki oraz zgniecione kartony. Tę ekologiczną akcję prowadzi Fundacja Dar Serca Skawina i pozyskany dochód również będzie na pomoc Adasiom. Szczegółowe informacje są w gablocie, na naszej stronie internetowej i fb.

14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna. Jeszcze w tym tygodniu prowadzimy dalsze prace pielęgnacyjne drzew na cmentarzu parafialnym. Na ten cel przeznaczymy kolejne 40 tys. zł. gdyż chcemy wykorzystać obecność firmy alpinistycznej. Rodziny mające groby w okolicy prowadzonych robót prosimy o cierpliwość i zrozumienie wynikających z tego utrudnień. Zachowajmy wszelką ostrożność gdyż prace są wykonywane w bardzo trudnych i niebezpiecznych warunkach.

15. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

16. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły podejmujące temat dobrej spowiedzi. Jest też wywiad z Prymasem Holandii pt: „Byliśmy liberalni. Ale już nie jesteśmy”.

17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. + Władysława Kasiarz i Elżbiety Chmielek  Wieczny odpoczynek…