IV Niedziela Zwykła 28.01.2024 r.

1. Nieszpory dzisiaj o godz. 1800. Wieczorna Msza św. o godz. 1830 (w koncelebrze) z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza– patronów naszej parafiiw intencji trudnych spraw naszych osobistych, rodzinnych, parafialnych. *Dzisiaj po wieczornej Mszy św. – ok. 1915 będzie koncert kolęd w wykonaniu Chóru Prawosławnego z Krakowa – serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj w Kościele Katolickim obchodzony jest 71 Światowy Dzień Trędowatych.

3. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty. Pamiętajmy o naszym kleryku Jakubie przygotowującym się do święceń diakonatu.

4. W piątek przypada święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby służące Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach, instytutach świeckich. Chciejmy pamiętać o pracujących w naszej parafii Siostrach Służebniczkach, Zgromadzeniu Sług Miłości – czyli Wspólnocie Guanellianów  w Korabnikach oraz osobach zakonnych pochodzących ze Skawiny. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy nieustannej Bożej Opieki za wstawiennictwem NMP. *Msze św. z obrzędem poświęcenia świec o godz. 630, 800, 930, 1630 i 1800. *Świece można nabyć w sklepiku z dewocjonaliami obok naszego kościoła. *Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

5. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. o godz. 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii. *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym.

6. Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. W przyszłą niedzielę – 4 lutego o godz. 800 odprawimy – w koncelebrze – Mszę św. w intencji wszystkich, którzy przyjęli nas po kolędzie.

8. Na naszej stronie internetowej jest do obejrzenia film o naszej parafii, nakręcony w zeszłym roku przez TVP i trzykrotnie emitowany na antenie TVP3.

9.  W środę wsp. św. Jana Bosko – prezbitera; w sobotę św. Błażeja- biskupa i męczennika – na Mszy św. o godz. 800 będzie błogosławieństwo świecami św. Błażeja patrona od chorób gardła oraz poświęcenie jabłek.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

11. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.   *Pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                              

12. Zachęcamy do czytania Pisma Św. i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: „Co do szkoły…” oraz „Bolesna lista” – o prześladowaniu Chrześcijan. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Głos Miłosierdzia z parafii na Ogrodach a w nim wywiad z naszym księdzem wikariuszem Piotrem Leśniakiem jest też do zabrania bezpłatna gazeta Dobre Nowiny.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Mariana Żurka, Bogusława Hoinkisa, Jolanty Gryczkowskiej, Marka Matuły i Jerzego Nagraby – Wieczny odpoczynek…