III Niedziela Zwykła 21.01.2024 r.

1. Przeżywamy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. *Dzisiaj o godz. 1700 będzie dodatkowa Msza św. w intencji Podkrakowskiej Izby Gospodarczej. Mszę św. odprawi ks. bp Damian Muskus. *Nieszpory o godz. 1800. * WIECZÓR UWIELBIENIA, będzie dzisiaj po wieczornej Mszy św. o godz. 1915.

2. Do czwartku będzie TYDZIEŃ MODLITW o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN.   

3. Od jutra dyżur w konfesjonale będzie w czasie Mszy świętych oraz od godz. 830 do 930 i od 1700 do 1800.       

4. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie tzw. KOLĘDĘ. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy nas przyjęli w swoich domach. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Dziękujemy bardzo także za ofiary dla ministrantów i lektorów. *Rodziny, które – z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza i chciałyby się spotkać i pobłogosławić swoje mieszkania – prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii bądź telefonicznie do najbliższego wtorku. Termin odwiedzin zostanie ustalony indywidualnie. ** Program kolędy w tym tygodniu …… Szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich znajduje   się w gablotce, na naszej stronie internetowej i fb.                                                                                                                             

5. Z kalendarza liturgicznego:
w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego Pallotiego – kapłana;
w środę  św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła;
w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; 
w piątek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
w sobotę św. Anieli Merici – dziewicy;
w przyszłą niedzielę  św. Tomasza z Akwinu – prezbitera i doktora Kościoła.

6. W środę wieczorna Msza św. – w koncelebrze – będzie w intencji członków i sympatyków Prawicowego Bloku Samorządowego oraz za naszą Ojczyznę i Mieszkańców Miasta i Gminy Skawina; potem spotkanie opłatkowe.

7. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej.

8.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 20 030 zł. i 100 euro   (w tym w kopertach 4850 zł). Natomiast w ostatnim miesiącu na konto parafialne i w   kopertach wpłynęło  8580 zł. Bardzo dziękujemy. * Kolędnicy Misyjni zebrali – łącznie z kolędowaniem także u Parafian chorych i samotnych  – ponad 5000 zł. Pieniądze te zostaną przekazane na pomoc dzieciom z Kolumbii.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. o 800,930,1100 i 1230 odbędzie się krótki koncert kolęd i pastorałek góralskich z Żywiecczyzny w wykonaniu zespołu uOstomili. Natomiast po wieczornej Mszy św. będzie koncert kolęd w wykonaniu Chóru Prawosławnego z Krakowa.

10. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i Opieki Bożej na każdy dzień. *Pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                              

11. Zachęcamy do czytania PISMA ŚWIĘTEGO i prasy katolickiej.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Franciszka Kowalika, Jerzego Miciaka, Anny Noworyty i Janiny Pierzchały – Wieczny odpoczynek…