ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA 31.12.2023 r.

1. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. odnowienie Sakramentu Małżeństwa.  * Wspominamy św. Sylwestra – papieża. Kończy się  2023 rok.  Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystych nieszporach o godz. 1730*Po nieszporach wieczorna Msza św. także w intencji Ofiarodawców, którzy w okresie przedświątecznym złożyli dary dla potrzebujących.   

2. Jutro NOWY ROK 2024 – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Przypada 57 Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w niedzielę.*Nieszpory o godz. 1800. * Kończy się Oktawa Narodzenia Pańskiego.

3. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będzie NOWENNA do  św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na bocznym ołtarzu. * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio     Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną min w intencji Ojca św.,   Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

4. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty. Pamiętajmy o naszym kleryku Jakubie, który przygotowuje się do święceń diakonatu.

5. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. o godz. 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii. *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym – nr tel. komórkowego w gablotce lub na naszej stronie internetowej.

6. W sobotę UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach św. pobłogosławimy kredę i kadzidło. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na misje. *Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * O godz. 900 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca. * Nie będzie objazdu do chorych. * W tym dniu po raz jedenasty przejdzie ulicami Skawiny ORSZAK TRZECH KRÓLI. O godz. 1130 – wyruszamy z trzech miejsc: od Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 oraz od Katolickiej Szkoły Podstawowej. Podążając za Królami prowadzącymi ORSZAK, spotkamy się na RYNKU SKAWIŃSKIM, zdejmiemy korony i zegniemy kolana oddając hołd Bożej Dziecinie. Wspólnym kolędowaniem uczcimy ZBAWICIELA a następnie udamy się do kościoła na Mszę świętą. Uczestnicy orszaku otrzymają bezpłatne korony i śpiewniki ufundowane przez skawińskie parafie. Szczegóły na plakacie.

7. Jutro i w Trzech Króli – przed kościołem – będą rozprowadzane kreda i kadzidło jeśli złożymy przy tej okazji ofiarę to przeznaczymy ją na cele rekolekcyjne dla młodzieży.

8. We wtorek przypada wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu a w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.          

9. W tygodniu dyżur w konfesjonale będzie w czasie Mszy świętych oraz od g. 830 do 930.

10. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i liturgiczne zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. * Po wszystkich Mszach św. – Dzieci z naszego Parafialnego Koła Misyjnego będą kolędować i z uzbierane ofiary przekażą na pomoc dzieciom w Kolumbii.

11. Dnia 23 grudnia odbyła się WIGILIA dla osób samotnych i bezdomnych organizowana przez  Zespół Charytatywny działający w naszej parafii. Przygotowaliśmy wieczerzę dla 68 osób. Każda z tych osób otrzymała świąteczną paczkę. Z serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, a w szczególności: Panu Stanisławowi Dziewońskiemu, Panu Bogdanowi Gubale, Rodzinom Adamusów właścicielom Cukierni ZAJĄC, społeczności Szkół nr 1 nr 6 oraz z Rzozowa.    Dziękujemy także czterem anonimowym darczyńcom i oczywiście wszystkim naszym parafianom, którzy złożyli dary rzeczowe oraz finansowo wsparli to wigilijne spotkanie w kwocie 5511 zł.

12. Osoby, które kończą rekolekcje „Oddanie 33” zapraszamy do udziału we Mszy św. jutro o godz. 800. Po jej zakończeniu będzie możliwość złożenia aktu poświęcenia się  Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Najświętszym Sercem Pana Jezusa.

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu. * Na fundusz SOS w czasie pasterki uzbieraliśmy 3510 zł. w Boże Narodzenie na „świętopietrze” – 13 350 zł. Na UPJPII w drugi dzień świąt – blisko 15 000 zł i 10 funtów i 5 euro.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz wszystkich obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze.* Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                              

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

16. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb: śp. + Krystyny Józefczyk – Wieczny odpoczynek …