V Niedziela Wielkanocna 7.05.2023 r.

1. Jutro Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej; procesja z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę o g. 900.

2. Nabożeństwo Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. *Zachęcamy do udziału w „majówkach” przy kaplicach w Samborku o 1800, Korabnikach o 1830 i Podgórkach o 1900.

3. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Majówka i Msza św. zbiorowa. * Rodzina Radio Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną także w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

4. W sobotę o godz.1100 uroczystość  I Komunii św. dla dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 3. SPOWIEDŹ dla dzieci i ich rodzin będzie w piątek o godz. 1600.                                                                                                                                                                                                                                                     

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o  930 będziemy się modlić za małżonków, którzy w tym roku przeżywają 20 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy małżonków, którzy chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie o zgłaszanie swojego udziału – do piątku w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

6. W sobotę wspomnienie NMP z Fatimy.

7. Kandydatów do Bierzmowania z klas siódmych zapraszamy w tym tygodniu na spotkania zgodnie z harmonogramem poszczególnych grup.

8. Zespół Charytatywny – organizuje od jutra, przy naszym kościele – tradycyjny  kiermasz książek i innych drobiazgów. Na stoisko można także przynosić zbędne książki i drobiazgi. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

9. Jest organizowanych kilka pielgrzymek autokarowych do Sanktuariów Maryjnych: *10-11 czerwca/Chorzelów, Radomyśl, Kazimierz Dolny, Wąwolnica, Janów Podlaski/ koszt wyjazdu 310 zł z noclegiem i dwoma posiłkami; *9 lipca na Jasną Górę z okazji 32 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Radio Maryja. Koszt 50 zł.; *15 lipca / Hebdów, Zabawa, Szczepanów i Niegowić/ koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w najbliższą środę u pani Małgorzaty – po wieczornej Mszy św. przed kościołem

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna. *Rodzicom dzieci komunijnych z Katolickiej Szkoły Podstawowej dziękujemy za dar ołtarza – zielone stuły / 6 szt.

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz  jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiej pomyślności z Bożym Błogosławieństwem.                                * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.       * A naszym modlitwom szczególnie polecamy Maturzystów.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym są dobre artykuły dotyczące organizowania Pierwszej Komunii Świętej. * Zachęcamy również do obserwowania strony parafialnej na Facebooku – link na stronie internetowej parafii.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Józefa Kosiby – Wieczny odpoczynek…