IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023 r.

1. W gablocie i na naszej stronie internetowej jest komunikat Episkopatu Polski dotyczący ataków na świętego Jana Pawła II.

2.  Jutro przypada liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

3. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po nich – Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.               

4. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830 – dla wszystkich; 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. ok 1830 dla młodzieży i dorosłych.

5. W sobotę UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu na Mszach św. godz. 800 i 1800 odbędą się przyrzeczenia Duchowej Adopcji.  W gablocie znajduje się komunikat Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia.  * W tym dniu odpust parafialny w Borku Szlacheckim z sumą o godz. 1200.                                   

6. Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne z Caritas w cenie 8 zł. Ofiary powyżej tej kwoty będą przeznaczone na cele charytatywne w naszej parafii.

7. Dzisiaj Fundacja Dar Serca Skawina prowadzi – przed naszym kościołem –  KIERMASZ domowych ciast oraz świątecznych dekoracji. W ten sposób chcemy pomóc w zebraniu funduszy na rehabilitację 17-to letniego Dominika – mieszkańca Skawiny poważnie poszkodowanego w wypadku drogowym. Fundacja informuje, że w czasie charytatywnego turnieju piłki nożnej uzbierano 29 557 zł. Pieniądze przekazano na leczenie Adasia z Jaśkowic.

8. Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie zaprasza na spektakl: „Opowieść o Małym Księciu, który będzie wystawiony we wtorek w Pałacyku Sokół o godz. 1000,1100 i 1200.

9. Środowiskowy Dom Samopomocy zaprasza także na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ, który odbędzie się w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem. Dochód ze sprzedaży wyrobów wykonanych przez podopiecznych ŚDS będzie przeznaczony na budowę nowego domu.

10.  Zainteresowanych nauką w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie zapraszamy do udziału w dniu otwartym w najbliższą sobotę ; od 1000 do 1200. Szczegóły znajdziemy na plakacie  i stronie internetowej szkoły.

11. Przy naszym kościele jest wystawa plenerowa p.t.: „ Helena Kmieć. Ona pięknie żyła…” – Helena była Wolontariuszką Misyjną SALVATOR, którą zamordowano w Boliwii. *W przyszłą niedzielę pod koniec Mszy św. będzie można wysłuchać krótkie świadectwo. Przy wyjściu z kościoła będą do nabycia publikacje i pamiątki związane ze śp. Heleną Kmieć, a dochód ze sprzedaży przeznaczą na wsparcie programu stypendialnego dla biednych dzieci w Boliwii, Zambii, Meksyku i Tanzanii.

12. W najbliższy piątek o godz.1800 w kościele Miłosierdzia Bożego na Ogrodach rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły w gablocie.

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 18 050 zł. i 10 funtów. W tym ofiary w kopertach i wpłacone na konto parafialne to: 6300 zł. Obecnie przygotowujemy dokumentację potrzebną do renowacji zabytkowego ogrodzenia wokół kościoła.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.  * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

15. W zeszłą niedzielę – po Gorzkich Żalach – zgubiono przed naszym kościołem ślubną obrączkę. Uczciwego znalazcę prosimy o oddanie jej w zakrystii.

  16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. Polecamy szczególnie art. „Esbecy nie mogą decydować o świętości Jana Pawła II”.

  17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. + Zenona Pletnia, Marii Pawlik i Stefana Cerek Wieczny odpoczynek…