I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023 r.

1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po ok. 1615– Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.               

2. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830; 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

3. We wtorek Msza św. o godz. 1800 z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  – w szczególnych potrzebach i w intencji trudnych spraw naszych osobistych czy rodzinnych.

4. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będzie NOWENNA do  św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na bocznym ołtarzu.  * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio     Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną min w intencji Ojca św.,   Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

5. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty. Pamiętajmy o naszym kleryku Jakubie, który przyjął w naszym kościele w minioną sobotę urząd akolity.

6. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. o godz. 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii. *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym – nr tel. komórkowego w gablotce lub na naszej stronie internetowej.

7. Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz.800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.  * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

8. Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci z naszej parafii odbędą się w tym tygodniu i  poprowadzi je ks. Artur Głąb.                                                                                                         

9. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą w dniach od czwartku 30 marca  do Niedzieli Palmowej 2 kwietnia. *  w Niedzielę Palmową będzie też DROGA KRZYŻOWA ulicami naszego miasta organizowana przez obie skawińskie parafie.

10. Rekolekcje Wielkopostne dla osób w niesakramentalnych związkach małżeńskich odbędą się 6, 7 i 8 marca o godz. 1900 w kościele Miłosierdzia Bożego / Kraków – Wzgórza Krzesławickie. Więcej wiadomości na plakacie w gablocie.

11. Spotkanie Grupy Charytatywnej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy wszystkich przedstawicieli grup zajmujących się pomocą biednym, potrzebującym i chorym na trenie naszej parafii. Zapraszamy także osoby, które chciałyby się włączyć w pomoc charytatywną.

12. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania skarbonki na jałmużnę wielkopostną, do których proponujemy zbierać indywidualnie pieniądze zaoszczędzone dzięki postnym wyrzeczeniom i  w Niedzielę Miłosierdzia Bożego możemy je złożyć w kościele na potrzeby charytatywne naszej parafii.

  13. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie, zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami na SPOTKANIE ZE SZKOŁĄ, które odbędzie się 1 marca b.r. o godz. 1630. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  14. Również Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie zaprasza na Dzień Otwarty – 7 marca o godz. 1700 w budynku szkoły przy ul. Wyspiańskiego 5. Natomiast od 13 do 24 marca b.r. będzie rekrutacja nowych uczniów.

  15. Trwają przyjęcia do wszystkich klas Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skawinie.

  16. Organizujemy katechezę dla dorosłych, którzy nie byli do bierzmowania. Nauki potrwają trzy miesiące i będą się odbywać w środy o godz. 1900 w salce na plebanii. Pierwsze spotkanie – 8 marca. Przewidywany termin bierzmowania pod koniec maja w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

  17. Przyjmujemy nadal zapisy – w zakrystii – na Misterium Męki Pańskiej w dniu 4 marca b.r. do Myślenic.

  18. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na pomoc ludziom dotkniętym tragicznym trzęsieniem ziemi w Syrii i Turcji zebraliśmy 16 240 zł i 5 dolarów. Uzbierane pieniądze przekazaliśmy do CARITASU.  

  19. Zachęcamy do obejrzenia filmu OPIEKUN (o św. Józefie), który wyświetlany jest w kinach od tego tygodnia. Więcej informacji  w gablocie.                                                

  20. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz  jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

  21. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy / dziś o upominaniu grzeszących/.

  22. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. + Stanisława Zawiły, Zofii Tomik, Jadwigi Bujakowskiej, Marka Kowala, Danuty Tarskiej, Zofii Prus /  Wieczny odpoczynek…