UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 22.11.2022 r.

 1. Dzisiaj o godz. 1500 zapraszamy na Mszę św. za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii w tym roku. * Nieszpory o godz. 1800.       

2. Dzisiaj także, zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915.

3. Msza św. za zmarłych Nauczycieli, Pracowników i Uczniów z naszego miasta będzie we wtorek 22 listopada –  o godz. 1800.   *Za Zmarłych z wypominków jednorazowych modlimy się – przed Mszą św. wieczorną.                                                                                                                     

4.W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

5. W najbliższy piątek wyjazd na całonocne czuwanie na Jasną Górę  o godz. 1800 z parkingu przy cmentarzu parafialnym. Zapisy przyjmowane są jeszcze dzisiaj w zakrystii. Koszt wyjazdu 40 zł z wpłatą przy zapisie. (W programie m.in. Apel Jasnogórski, Różaniec, Msza św. Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu… ) *W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej.

6. W najbliższą sobotę zapraszamy na KONCERT ORGANOWY do – naszego kościoła – w wykonaniu prof. Witolda Zalewskiego, wykładowcy UPJPII i organisty w Katedrze Wawelskiej. Koncert rozpocznie się zaraz po wieczornej Mszy św. o godz. 1845.        

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się ADWENT.  * W tym dniu na Mszy św. o g. 1100 będzie błogosławieństwo nowych ministrantów.

8. W przyszłą niedzielę Fundacja Dar Serca Skawina zaprasza na kiermasz domowych ciast oraz świątecznych dekoracji. Zostały one wykonane charytatywnie przez ludzi dobrej woli chcących w ten sposób pomóc w zebraniu funduszy na leczenie i rehabilitację Julii. Trzynasto- letnia Julia jest naszą parafianką, która od urodzenia zmaga się z chorobą Retta i całkowitą niepełnosprawnością. Liczymy na Państwa pomoc wierząc, że „dobro zawsze wraca”.

9. Zespół charytatywny działający przy naszej parafii serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przekazali śpiwory dla ukraińskich żołnierzy. Wczoraj 32 śpiwory trafiły do osoby odpowiedzialnej za ich transport do Ukrainy. Ocieplane śpiwory zbieramy nadal, potrzebne są także zimowe kurtki i buty. Można je przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Z kalendarza liturgicznego:

     * w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek – św. Cecylii – dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej; w czwartek – świętych męczenników z Korei; w piątek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej – dziewicy i męczennicy.                                                                                              

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 21 250 zł. W tym ofiary w kopertach i wpłacone na konto parafialne to: 9650 zł. Obecnie zbieramy pieniądze na dokończenie remontu kościoła t.j. części chóru za organami z wejściem na chór i zakrystii oraz przygotowujemy dokumentację na odwodnienie kościoła oraz odnowienia zabytkowego ogrodzenia wokół kościoła.                                                                 * Natomiast przed kościołem w ramach specjalnej zbiórki pieniężnej na pomoc ubogim i prześladowanym zebraliśmy 7845 zł  Jeszcze raz wyrażamy wielką wdzięczność za tak hojne ofiary.

12. Rekolekcje ODDANIE33 rozpoczną się 28 listopada i potrwają do 2 stycznia 2023 r. Można je przeżywać za pomocą strony internetowej lub książki, na którą zapisy są przyjmowane w sekretariacie szkoły katolickiej.

13.W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, po kilkumiesięcznej przerwie rozpoczyna się nowy cykl nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne i uwolnienie. Pierwsze już w najbliższą sobotę, 26 listopada, o godz. 1700. Duszpasterze Sanktuarium i ks. Jan Reczek serdecznie zapraszają.

14. W przyszłą niedzielę o godz. 1500 w hali sportowej przy LO w Skawinie odbędzie się  się V Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej –  pod hasłem GRAMY DLA ŚDS-u. Szczegółowe informacje w gablotce.

15. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.  * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

16.W Gościu Niedzielnym jest artykuł „Oskarżany niesłusznie” o świętym Janie Pawle II. W   gablotce i na naszej stronie internetowej jest obszerny Komunikat Episkopatu Polski dotyczący działań Papieża odnośnie przestępstw seksualnych wobec małoletnich.

17. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Heleny Gruca-Stachowicz oraz Eugeniusza Marzędy – Wieczny odpoczynek …