XXXII Niedziela Zwykła 06.11.2022 r.

1. NIESZPORY dzisiaj o godz. 1800.

2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za Zmarłych z wypominków jednorazowych  przed wieczorną Mszą św. W każdy drugi piątek miesiąca będzie Msza św. za Zmarłych z wypominków rocznych. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary wypominkowe.     

3. W piątek będzie NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1300 – w naszym kościele. Po Jej zakończeniu będzie tradycyjny przemarsz do Parku Miejskiego i dalsze uroczystości. Szczegółowy program obchodów znajdziemy na stronie internetowej Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

4. Tegoroczny wyjazd na całonocne czuwanie na Jasnej Górze odbędzie się 25 listopada. Wyjazd o godz. 1800 z parkingu przy ul. Kolejowej obok Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zapisy od przyszłej niedzieli (13.XI) w zakrystii. Osoby należące do Domowego Kościoła zapisują się u p. Sylwestra Pachla.

5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem odbędzie się specjalna zbiórka pieniężna na pomoc ubogim i prześladowanym. Pod koniec każdej Mszy św. będzie krótka wypowiedź o prześladowanych chrześcijanach przedstawicielki organizacji Open Doors (otwórz drzwi).

6. z Kalendarza liturgicznego:
* w środę rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
* w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego –papieża i doktora Kościoła.
* w piątek św. Marcina z Tours – biskupa. 
* w sobotę wspomnienie św. Jozafata – biskupa i męczennika.                                            

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. *W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. *Pragniemy poinformować, że w minionym miesiącu spłaciliśmy – pozostałe  zadłużenie jakie nasza parafia miała w związku z budową Szkoły Katolickiej – w wysokości 1 855 000 zł. Spłata długu była możliwa dzięki wielkiej ofiarności naszych parafian, a także sprzedaży działek przy ul. Skawińskiej. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego działki te przeznaczone są na Tereny Sportu i Rekreacji. Obecnie w tym miejscu istnieje obiekt sportowy funkcjonujący w ramach – od dawna już tylko z nazwy – Parafialnego Klubu Sportowego MILLENIUM, powstałego w 2003 r. Kupujący zapewniają, że ten obszar zagospodarują zgodnie z wymogami i zorganizują teren sportowo-rekreacyjny w formie nowoczesnej dostosowanej do współczesnych standardów. Na tym terenie powstanie także Środowiskowy Dom Samopomocy na potrzeby Osób Niepełnosprawnych z naszego Miasta i Gminy.

8. Wspólnota Oazy dziękuje za ofiary składane przy zniczach. Uzbierane – 2035 zł -młodzież przeznaczy na wyjazd rekolekcyjny.

9. Grupa Charytatywna zbiera śpiwory dla ukraińskich żołnierzy, które można składać w godzinach urzędowania kancelarii. Będą one przekazane bezpośrednio na front.           

10. Jutro o godz. 1500 będzie Msza św. w int. śp. Mieczysława Majdzika – z okazji obchodów 20 rocznicy śmierci.

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

12. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Podziel się samotnością”.

13. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Czesławy Dyrcz i Adama Kopty – Wieczny odpoczynek …