XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022 r.

1. Naszym modlitwom polecamy Pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę – wczoraj ze Skawiny wyruszyło ponad 250 osób. Zapraszamy też do udziału w wyjeździe autokarowym w ostatnim dniu pielgrzymki – 11 sierpnia do miejscowości Osin i będzie możliwość jednodniowego dołączenia do pielgrzymów lub bezpośredniego dojazdu na Jasną Górę na przywitanie. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy przyjmujemy do wtorku w naszej zakrystii. Wyjazd autokarów o godz. 600 od kościoła Miłosierdzia Bożego na Ogrodach.

2. W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

3. Tradycyjna piesza pielgrzymka do Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej odbędzie się w dniach od 18 do 21 sierpnia b.r. Pielgrzymka wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 900. Prosimy koniecznie o zapisy telefoniczne zgodnie ze wskazówkami jakie są na plakacie w gablotce tam też znajdziemy inne ważne szczegóły.

4. Z kalendarza liturgicznego:  *w poniedziałek wspomnienie św. Dominika – prezbitera; we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w środę święto św. Wawrzyńca – diakona i męczennika. W naszym dekanacie odpust w Radziszowie z sumą o godz. 1800. W czwartek wsp. św. Klary – dziewicy;  * w sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;  w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – prezbitera i męczennika.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Jedna rodzina wpłaciła na konto parafialne 1000 zł. inna rodzina 600 zł oraz jedna rodzina przekazała na cele parafialne 500 zł. Bardzo dziękujemy ! *W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

7. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł związany z historią powołania siostry Jadwigi – albertynki, która miała być artystką, była żołnierzem amerykańskim w elitarnej formacji marines, ostatecznie w lipcu tego roku złożyła śluby i została szczęśliwą zakonnicą…

9. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. Stefana Klimek, Janiny Faber – Wieczny odpoczynek …