V Niedziela Wielkanocna 15.05.2022 r.

1. Nabożeństwo Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

2. Jutro święto św. Andrzeja Boboli – prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

3. Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie będzie świętował 102 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w czasie uroczystej Mszy św. dziękczynnej w dniu 18 maja 2022 r. o godz. 900 . Natomiast wieczorem, tego dnia – o godz. 1900 zapraszamy absolwentów na KAROLKI – spotkanie odbędzie się w budynku Katolickiego Liceum.

4. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Majówka i Msza św. zbiorowa.

5. W sobotę o godz.1100 uroczystość  I Komunii św. dla dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 2.

6. Przypominamy, że w naszym kościele jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Dyżur w konfesjonale codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 830do 930 oraz od 1700do 1800, a także w czasie Mszy św.

8. W minionym tygodniu założyliśmy w naszym kościele PĘTLĘ INDUKCYJNĄ, która pozwoli lepiej słyszeć osobom z aparatami słuchowymi. Pętla działa tylko w nawie głównej. Nadajnik pętli indukcyjnej może być odbierany automatycznie, jednak starsze aparaty trzeba ustawić w trybie T (jak Tadeusz). Będziemy wdzięczni za potwierdzenie lepszej słyszalności. Natomiast osoby, które chciałyby przetestować tę możliwość zachęcamy do wypożyczenia słuchawki w zakrystii. Jeśli będzie taka potrzeba to zakupimy więcej takich aparatów, które przed Mszą św. można będzie pobierać w zakrystii.

9. Siostry Służebniczki zapraszają na SPOTKANIE ZE SŁOWEM BOŻYM dla dziewczyn w dniach:20 -22 maja b.r. do Krakowa , ul. Kordylewskiego 14. Szczegóły w gablotce.

10. W sobotę przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena – prezbitera i męczennika.

11. Spotkanie SCHOLI w sobotę o godz. 1000 w salce na plebanii.

12. Zapraszamy na pielgrzymki autokarowe do Sanktuariów Maryjnych: 11 czerwca – Skarżysko Kamienna, Kałków – Godów (koszt 75 zł) oraz 10 lipca Pielgrzymka Rodziny Radio Maryja na Jasną Górę (koszt 45 zł). Szczegóły w gablotce a zapisy w środę u Pani Małgorzaty po wieczornej Mszy św. przed naszym kościołem.

13.Dzisiaj – przed kościołem – jest zbiórka pieniędzy na pomoc dla chorej na nowotwór mózgu Emilii Słonina z Woli Radziszowskiej. Serdecznie zachęcamy do wsparcia.

14. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka pieniędzy na sprzęt ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Centrum – Skawina 1. Zachęcamy do wsparcia tej wyjątkowo ważnej placówki.

15. MUZEUM REGIONALNE w Skawinie zaprasza – w najbliższą sobotę 21 maja – dzieci naszego Miasta i Gminy na ZABAWY Z KRÓLEM KAZIMIERZEM WIELKIM. Początek o godz. 1500.

16. Parafia Miłosierdzia Bożego na Ogrodach serdecznie zaprasza na MAJÓWKĘ TYNIECKĄ w najbliższą sobotę 21 maja. Wyjście spod kościoła o godz. 900. Trasa będzie przebiegać głównie wałami Skawinki i Wisły. W Lesie Tynieckim – przy kapliczce – będzie odśpiewana Litania Loretańska, a potem wspólne grillowanie. Autobus powrotny będzie ok. 1700 ( za dobrowolną ofiarę). Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć zgodę rodziców. Więcej informacji znajdziemy w gablotce.

17. Przez najbliższy miesiąc Zespół Charytatywny będzie prowadził – przy naszym kościele – kiermasz książek i innych drobiazgów. Na stoisko można także przynosić zbędne książki i drobiazgi. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc Uchodźcom z Ukrainy.

18. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę razem z wpłatami na konto  oraz ze składkami pogrzebowymi oraz komunijną zebraliśmy 23 540 zł. Dwie rodziny złożyły ofiarę po 500 zł., jedna rodzina 400 zł i jedna 300 zł. Bardzo dziękujemy. Rodzicom dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 dziękujemy za dar ołtarza.

19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł „Potężniejsza od pocisków”- o objawieniach fatimskich.

20. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.