V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022 r.

1. Jutro na Mszy św. o godz. 1800 – młodzież naszej parafii (124 osoby) – przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego naszego Metropolity.

2. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po nich – Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 850; 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

4. W tym tygodniu odbędą się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w dniach od czwartku do niedzieli.  *W czwartek, piątek i sobotę nauka rekolekcyjna ogólna będzie na Mszy św. o 800 i 1800 *W sobotę o godz. 1100 Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych. W czasie Eucharystii będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Dodatkowa spowiedź dla chorych będzie od godz. 1000 do 1100. *W Niedzielę nauka ogólna na Mszach św. o godz. 630, 800,930,1230 o 1100 kazanie dla rodziców i dzieci natomiast na Mszy św. o godz. 1830 będzie nauka dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież Bierzmowaną oraz studentów i młodzież pracującą.

     Rekolekcje wygłosi ks. dr hab. Marek Gilski wykładowca teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

5. Za tydzień – NIEDZIELA PALMOWA na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm.  *DROGA KRZYŻOWA – organizowana przez obie skawińskie parafie – rozpocznie się po wieczornej Mszy św. – o godz. 1930 od naszego kościoła i przejdzie przez Rynek, ul. Żwirki i Wigury, ul. Kościuszki do pomnika św. Jana Pawła II. Będzie bardzo dobrze jeśli pójdziemy z zapalonymi świecami. Zgodnie z tradycją – siedem stacji przygotuje nasza parafia i siedem parafia Miłosierdzia Bożego. Prosimy o przygotowanie symbolicznych stacji następujące wspólnoty: I – Oaza Młodzieżowa, II – Zespół Szkół Katolickich, III – Koło Misyjne, IV – Rodzina Radio Maryja i Ogniska Pokutne, V – Oaza Rodzin, VI – Zespół Charytatywny i Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej, VII – „Kruszynki”.

6. W minionym tygodniu w naszym kościele zrobiliśmy nowe nagłośnienie. Nasza świątynia zyskała bardzo dobrej jakości i wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający: kolumny głośnikowe wewnątrz i na zewnątrz kościoła, mikrofony stacjonarne i bezprzewodowe, wzmacniacze i miksery – wszystko sprawdzonej i znanej Firmy Rduch ze Śląska, która też wykonała montaż i zapewnia gwarancję oraz dalsze udoskonalanie urządzeń w przyszłości. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie Rodzinie naszej parafii, która w całości pokryła wszystkie – jakże niebagatelne koszty przedsięwzięcia. Bóg zapłać za ten znakomity dar dla naszej świątyni, który mamy nadzieję będzie długo służył na chwałę Bożą i pożytek naszej parafialnej wspólnoty.

*Zdemontowany sprzęt z poprzedniego nagłośnienia wykorzystamy do nagłośnienia małego kościółka i kaplicy cmentarnej.

7. Z racji pierwszej środy miesiąca, na Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa Opiekuna Rodzin. Intencje można składać do koszyczka na Jego ołtarzu.   * o 1730 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio     Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną także w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 1730 Godzina Święta z modlitwami dziękczynnymi i prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

9. Zespół Szkół Katolickich i Muzeum Regionalne zapraszają – w piątek 8 kwietnia o godz. 945 – na uroczystą Mszę św. poświęconą mieszkańcom Gminy Skawina zamordowanym na Wschodzie w 1940 roku.

10. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej. Dyżur w konfesjonale w tym tygodniu będzie codziennie od 830 1030 oraz od 1600do 1800  a także w czasie Mszy św.

11. Przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii można nabyć baranki wielkanocne w cenie 7 zł. Ofiary powyżej tej kwoty będą przeznaczone na cele charytatywne w naszej parafii.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Jedna rodzina – na kwiaty do Bożego Grobu – łożyła 100 euro.

13. Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie zaprasza na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ, który odbędzie się w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem. Dochód ze sprzedaży wyrobów wykonanych przez podopiecznych ŚDS będzie przeznaczony na budowę nowego domu.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Boży Błogosławieństwem.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, polecamy artykuł o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo, oraz kolejny odcinek wielkopostnego cyklu – o zachłanności; nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu.

16. Zmarli z naszej wspólnoty w minionym tygodniu: śp. Feliksa Sławik, Maria Grygiel, Anna Wątor, Małgorzata Szarowicz, Ryszard Rusnarczyk. Wieczny odpoczynek…