IV Niedziela Adwentu 19.12.2021 r.

 1. RORATY codziennie o godz. 630 – do piątku włącznie z Nowenną do Dzieciątka Jezus. Na roratach w Wigilię Harcerze z Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak” przekażą nam BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU. Zachęcamy do zabrania światełka do domów na stół wigilijny.

2. SPOWIEDŹ ŚWIĄTECZNA w naszym kościele będzie w czwartek od godz.830 do 1200z przerwą od 1000-1030 oraz od 1430 do 1800 z przerwą od 1600-1630. Natomiast w kościele na Ogrodach spowiedź będzie w środę w podobnych godzinach; w tym dniu nie będzie dyżuru w naszym konfesjonale.  W Wigilię powinniśmy spowiadać tylko wracających do domu w nocy z zagranicy lub z wojska albo ze szpitala.

3. W piątek WIGILIA Bożego Narodzenia zapewne spotkamy się przy rodzinnym stole na tradycyjnej wieczerzy i zadbajmy o jej chrześcijański charakter. Zasiądźmy do posiłku pojednani ze sobą zapominając o kłótniach i waśniach. Rozpocznijmy wieczerzę od modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzinach Zbawiciela. Łamanie się opłatkiem, światło świecy wigilijnej i śpiew kolęd niech podkreślają nasze życzliwe nastawienie do wszystkich. Zgodnie z tradycją zachowajmy  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.                                                                      
 *O godz. 2400 PASTERKA ; 15 min. przed – zakończenie tegorocznego Dzieła Duchowej Adopcji. *Składka z tej Mszy św. będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.

4. W sobotę UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – Msze św. jak w niedzielę. *Składka z tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie tzw. świętopietrze.

5. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Jednocześnie w tym dniu przypada święto św. Szczepana – pierwszego męczennika.            
*Składka z tego drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

6. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Są świece małe w kwocie 7 zł i duże – 13 zł. Ofiary złożone powyżej będą przeznaczone na działalność charytatywną w naszej parafii.                                    

7. Poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

8. Dzisiaj zapraszamy na wieczorną Mszę św. i wspólne UWIELBIENIE : o godz. 1830 Msza św. i od 1930 godzina uwielbienia.  Gorąco zachęcamy także młodzież naszej parafii do uczestnictwa, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

9. Dzisiaj młodzież oazowa rozprowadza SIANKO na stół wigilijny. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.  

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia „Ewangelia na co dzień 2022” z Wydawnictwa św. Pawła.

11. W przyszłą niedzielę dzieci z Papieskich Dzieł Misyjnych będą kolędować po każdej Mszy św. na rzecz swoich rówieśników w Azji Środkowej. Uzbierane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na pomoc dzieciom z Kazachstanu, Uzbekistanu i Kirgistanu.

12. Odwiedziny Duszpasterskie – KOLĘDA będą się odbywały na indywidualne zaproszenie. Blankiety zaproszeń są do zabrania przy wyjściu z kościoła. Możemy je   składać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w czasie składki. Tak jak w ubiegłym roku wszystkich naszych Parafian będziemy zapraszać rejonami na wieczorne Msze św. z błogosławieństwem i śpiewem kolęd. Spotkania kolędowe w naszej świątyni rozpoczniemy 27 grudnia. Szczegółowy harmonogram znajduje się w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.

13. Do chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty udamy się w środę od godz. 1400– prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.

14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę razem z wpłatami na konto  oraz składką z 8 grudnia i składkami pogrzebowymi poprzedniego tygodnia zebraliśmy 20 115 zł. Jedna rodzina złożyła ofiarę 1500 zł. *Również jedna rodzina złożyła 500 zł na pokrycie kosztów śniadania adwentowego dla dzieci a pewna osoba wpłaciła 1000 zł na potrzeby jadłodajni. Bardzo dziękujemy za tak hojne ofiary.

15. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

16. Uprzejmie prosimy o zachowania wskazań epidemicznych jakie obecnie obowiązują.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.                                                        

18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Sławomira Sady, +Józefy Tokarskiej, +Zofii Chabrzyk, +Stanisława Mądry, +Kazimiery Chmielarczyk – Wieczny odpoczynek…