II Niedziela Adwentu 05.12.2021 r.

                                                         OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                                 II NIEDZIELA ADWENTU

                                                 5 grudnia 2021 r.

 1. RORATY codziennie o godz. 630, serdecznie zachęcamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych. *po Mszy św. zapraszamy na śniadanie dla dzieci w Restauracji Chłopskiej oraz w Katolickiej Szkole Podstawowej. W tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 700.

2. Dzisiaj obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. *Przed kościołem są zbierane datki pieniężne na ten cel.  ** Nieszpory o godz.1800.

3. W środę przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze św. będą o godz. 630, 800,930, 1630 i 1800. * Na Mszy św. o godz. 930 odbędzie się Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi. * 8 grudnia kończy się Rok św. Józefa. * Na „Godzinę Łaski dla świata” zapraszamy o godz. 1200. *o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa.

4. Środowiskowy Dom Samopomocy działający przy naszej parafii, organizuje tradycyjny kiermasz rękodzieła wykonywanego w ramach terapii. Kiermasz odbędzie się w przyszłą niedzielę – na placu kościelnym – w godz. od 800do 1400. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na budowę nowego domu.

5. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Są świece małe -7 zł i duże – 13 zł. Ofiary złożone powyżej tych kwot będą przeznaczone na działalność Grupy Charytatywnej przy naszej parafii.                                    

6. Poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

7. W tym tygodniu swoje spotkania w grupach mają kandydaci do bierzmowania z kl.VII.

8. Jadłodajnia dla Ubogich dziękuje serdecznie mieszkańcom Skawiny za złożone dary podczas Świątecznej Zbiórki Żywności w dniach 26-27 listopada. Zebrano 1070 kg produktów, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Dziękujemy uczniom Zespołu Szkół Katolickich oraz personelowi sklepów Ajka, Biedronka, Jan, Lidl i Netto za pomoc przy przeprowadzeniu zbiórki. Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewody w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i domu” na lata 2019-2023 oraz ze środków Gminy Skawina.

9. Fundacja Dar Serca oraz Zespół Charytatywny dziękują za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę w kwocie 5119 zł na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin. Bóg zapłać wszystkim za hojne serca, a wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.   
* Zarząd Fundacji dziękuje również za przekazanie uszkodzonych różańców, które są naprawiane przez Panie z Koła Robótek Ręcznych RAZEMKOWO. Do chwili obecnej udało się naprawić 550 różańców, które zostały wysłane na misje oraz do zakładów  karnych. Akcja i naprawa różańców trwa nadal. 
*Zachęcamy do zbierania plastikowych zakrętek do pojemnika na placu kościelnym. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. Pięknie dziękujemy za złożone już zakrętki.

10. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.

11. Uprzejmie prosimy o zachowanie wskazań epidemicznych jakie obecnie obowiązują.

12. Przypominamy, że w naszym kościele jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

13. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi adwentowej i świątecznej. Dyżur w konfesjonale jest codziennie od 830 1030 oraz od 1600do 1800  a także w czasie Mszy św.

14. Dzisiaj o godz. 1400 Msza św. dla rodziców i dzieci z klas III SP nr 2 oraz Szkoły Katolickiej w ramach przygotowania do I Komunii św.

15. Jutro wspomnienie św. Mikołaja– biskupa,
we wtorek św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła,
w czwartek św. Juana Diego z Guadalupe,
w piątek NMP Loretańskiej,
w sobotę św. Damazego – papieża.                                                               

16. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie organizuje studia podyplomowe dla katechetów. Rekrutacja będzie do 10 lutego 2022 r. Studia mają 4 semestry i są płatne. Ze względu na brak katechetów w naszej parafii – osobom, które podejmą katechizację w naszych szkołach gwarantujemy dofinansowanie studiów. Szczegółowe informacje w gablocie i na naszej stronie internetowej.

17. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

18. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz  jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.                                                        

20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Józefa Żmudy, +Haliny Wiecheć, +Janusza Maślanki, +Zdzisławy Startek, +Marii Kazimierczak – Wieczny odpoczynek…