XXXIII Niedziela Zwykła 14.11.2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz V Światowy Dzień Ubogich. *NIESZPORY dzisiaj o godz. 1800.

2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za Zmarłych z wypominków jednorazowych 10 min. – przed Mszą św. wieczorną. W każdy drugi piątek miesiąca będzie Msza św. za Zmarłych z wypominków rocznych.                                                                                                                     

3.W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

4. W czwartek o godz. 1900 odbędzie się wspólna celebracja dla klas VIII z okazji przygotowania do bierzmowania. Koniecznie zadbajmy o obecność młodzieży w tym spotkaniu.

5. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. *O godz. 1730 zapraszamy na KONCERT ORGANOWY do – naszego kościoła – w wykonaniu prof. Witolda Zalewskiego, wykładowcy UPJPII i organisty w Katedrze Wawelskiej. **. W przyszłą niedzielę zapraszamy na wieczorną Mszę św. i wspólne UWIELBIENIE :   o godz. 1830 Msza św. i od 1930 godzina uwielbienia.  Gorąco zachęcamy także młodzież naszej parafii do uczestnictwa, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

6. Tegoroczny wyjazd na całonocne czuwanie na Jasnej Górze odbędzie się 26 listopada. Wyjazd o godz. 1730 z parkingu przy ul. Kolejowej obok Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zapisy od dzisiaj do przyszłej niedzieli w zakrystii. Koszt wyjazdu 35 zł z wpłatą przy zapisie. Osoby należące do Domowego Kościoła zapisują się u p. Sylwestra Pachla.

7. Wspólnota Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie zaprasza na przedstawienie  pt „VENIMUS – rzecz o Janie III Sobieskim”- w dniach 18 i 19 listopada b.r. o godz. 1030 i 1200 do sali teatralnej Pałacyku „Sokół”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 8. Kalendarz liturgiczny:
* we wtorek wspomnienie Matki Boskiej Ostrobramskiej. 
* w środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy. 
* w czwartek bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy. 
* w piątek wspomnienie bł. Salomei – zakonnicy.   
*w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego – prezbitera.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz     jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Tomasza Maślanki –Wieczny odpoczynek