XXVII Niedziela Zwykła 03.10.2021 r.

1. Dzisiaj o godz. 1730 procesja różańcowa wokół kościoła. Zachęcamy do udziału.

2. NABOŻEŃSTWO RÓŻANCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.                                                                                                                                                                             

3. Z racji  pierwszej środy miesiąca, na Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa Patrona tego roku. Intencje można składać do koszyczka na Jego ołtarzu.                                                                                                         * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio     Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną w intencji Ojca św.,   Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” w związku z tym będzie kwesta do puszek na cele stypendialne dla zdolnej a niezamożnej młodzieży.

5.Przed kościołem –dzisiaj- są zbierane ofiary na pomoc dla czteroletniego Olka z Leńcz.

6. Od piątku do niedzieli będziemy przeżywać nawiedzenie relikwii świętych Zellii i Ludwika Martin – rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus.                                                            
W piątek  o 845 – Przywitanie relikwii Świętych Małżonków w Parafii                                                         
*Na Mszach Świętych o 850 i 950 dla ZSK kazanie wygłosi ks. Dariusz Pacula.                                                                                                                                                                  
*1800– Msza Święta w intencji właścicieli małych przedsiębiorstw i ich pracowników                              
W sobotę o 1000 Msza Święta za chorych z indywidualnym błogosławieństwem.                              
*18.00 – Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie                                                                                              
W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. kazanie wygłosi  Ks.Mirek Tosza, założyciel i duszpasterz Wspólnoty Betlejem w Jaworznie, która służy ubogim (od 25 lat – w tym roku jubileusz) Patronem Wspólnoty jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Wspólnota utrzymuje się z pracy własnych rąk i Opatrzności Bożej – tworzą m.in. Ikony z wypalanego drewna i ceramikę.   Można będzie je zakupić w najbliższą niedzielę i wesprzeć Wspólnotę.                  
**Szczegółowy program znajduje się w gablotce i na stronie internetowej a także na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na wieczorną Mszę św. i wspólne UWIELBIENIE : o godz. 1830 Msza św. i od 1930 godzina uwielbienia.  Gorąco zachęcamy także młodzież naszej parafii do uczestnictwa, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

8. Przypominamy kandydatom do bierzmowania z klas VII, że w tym tygodniu rozpoczynają się spotkania w grupach do których się zapisali.

9. Spotkanie Grupy Charytatywnej we wtorek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.

10. Młodzież zapraszamy na spotkania Oazy w piątki o godz. 1900w salce parafialnej.

11. W październiku zachęcamy do wzięcia udziału w akcji misyjnej: czary mary okulary. W pudełku przy ołtarzu Serca Pana Jezusa można składać używane okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, które będą przekazane dla potrzebujących w krajach misyjnych.

12. Kalendarz liturgiczny
*w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
we wtorek  św. Faustyny    Kowalskiej- dziewicy;
w czwartek  NMP Różańcowej, jest to pierwszy czwartek miesiąca;
w sobotę wspomnienie św. Wincentego Kadłubka – biskupa.

13.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w minionym tygodniu. W zeszłą niedzielę na fundusz młodzieżowy zebraliśmy 2480 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie.  * W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne * Wypominki za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz   jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Zofii Ożóg , + Teresy Okarmus i +Teresy Hajto –Wieczny odpoczynek …