Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021 r.

1. Nabożeństwo Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

2. Dzisiaj przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – patrona Polski.

3. Jutro rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

4. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Majówka i Msza św. zbiorowa.

    * Po wieczornej Mszy św. spotkanie Zespołu Charytatywnego i tych osób, które zajmują się pomocą charytatywną w naszej parafii.

5. W piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena prezbitera i męczennika.

6. W sobotę wspomnienie św. Rity zakonnicy.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. i wspólne UWIELBIENIE o godz. 1830.

8. Przez najbliższy miesiąc Zespół Charytatywny będzie prowadził – przy naszym kościele – kiermasz książek i innych drobiazgów. Na stoisko można także przynosić zbędne książki i drobiazgi. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazd z chorymi i na pomoc potrzebującym w nasze parafii.

9. Przy głównym wejściu do kościoła można składać stare, uszkodzone różańce, medaliki oraz krzyżyki. Akcję prowadzi Fundacja Dar Serca wraz z Kołem Misyjnym. Po naprawieniu i odnowieniu nowe różance będą przekazane kapelanom szpitali i placówek penitencjarnych oraz na misje do Zambii.

10. Dzisiaj przed kościołem odbywa się kwesta na sprzęt ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina 1. Zachęcamy do wsparcia.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 2  dziękujemy za dar ołtarza.

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. Jutro przypadają imieniny naszego ks. wikariusza Sławomira, którego polecamy naszym modlitwom.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można zabrać bezpłatny numer gazety: DOBRE NOWINY.

14. Zmarli z naszej wspólnoty w minionym tygodniu: śp. Krystyna Skowronek, Sławomir Płonka, Stanisław Styrylski, Jacek Magiera, Stefania Frydrych, Janusz Tarnopolski i Jerzy Madej   Wieczny odpoczynek …