1. W najbliższą sobotę uroczystość I Komunii św. dla dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 1100. Natomiast dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (dawnej piątki) o godz. 1300. *SPOWIEDŹ dla dzieci, rodziców, chrzestnych oraz dzieci i rodzin przeżywających rocznicę I Komunii św. będzie w piątek od godz. 1630 do godz. 1800.
2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 1230 – rocznica I Komunii św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i „ZIPI” Inkluzja.
3. Nabożeństwo Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. *Zachęcamy do udziału w „majówkach” przy kaplicach: w Samborku o 1800, Korabnikach o 1830 i Podgórkach o 1900
4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. *Odpust w Facimiechu z sumą o godz. 1130.
5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące tzw.: DNI KRZYŻOWE. W tych dniach po Mszy św. o godz. 800 będzie procesja błagalna wokół kościoła.
6. W środę zapraszamy na WIECZÓR FATIMSKI – z modlitwą o pokój; o godz. 1730 nabożeństwo majowe i Msza św. wieczorna z kazaniem o „Owocne przeżycie Eucharystii” i zakończenie Apelem Jasnogórskim.
7. Spotkanie Młodzieżowej Grupy Synodalnej odbędzie się w czwartek o godz. 2000 w bibliotece parafialnej, a ogólnej Grupy Synodalnej w piątek o 1830 tamże.
8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1915.
9. Od dziś nasza parafia włącza się w Ogólnoświatową Akcję Modlitewną za prześladowanych chrześcijan. W czasie nabożeństw majowych i czerwcowych codziennie będziemy modlić się za wyznawców Chrystusa z 50 krajów objętych represjami. Szczególnie zachęcamy do udziału dzieci i młodzież. Z ołtarza Serca Pana Jezusa można wziąć pakiety małego agenta z mapą, naklejkami i dziennikiem z ciekawostkami. Bardzo prosimy o zachęcenie najmłodszych i udział w tej pięknej i bardzo ciekawej inicjatywie.
10. W tym tygodniu : we wtorek wspominamy bł. Michała Rapacza – prezbitera i męczennika; w środę NMP z Fatimy; w czwartek święto św. Macieja, apostoła; w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika- głównego patrona Polski.
11. Z radością informujemy, że podczas rozgrywanych pod koniec kwietnia w Tęgoborzu Mistrzostw Polski Dzieci w Brydżu Sportowym, uczniowie naszej Szkoły Katolickiej odnieśli – jak zwykle – wiele sukcesów. Gratulujemy dzieciom i dziękujemy trenerowi Marcinowi Kuflowskiemu. Szczegółowe informacje o medalistach są na naszej stronie internetowej i fb.
12. Zapraszamy na pielgrzymki autokarowe do miejsc kultu religijnego:
- 6 czerwca (sobota) do Starej Wsi – Sanktuarium Matki Bożej Starowiejskiej, Strachociny – Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli.Koszt wyjazdu z usługą przewodnika wynosi 150 zł.
- 13 czerwca (sobota) do Szczepanowa – Sanktuarium Świętego Stanisława BM, Zabawy – Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, Jodłowej – Sanktuarium Dzieciątka Jezus, Tuchowa – Sanktuarium MB Tuchowskiej. Koszt wyjazdu z usługą przewodnika wynosi 120 zł.
- 12 lipca (niedziela) XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Koszt wyjazdu wynosi 85 złotych.
- 25 i 26 lipca (sobota i niedziela) na Dolny Śląsk: Kamień Śląski, Legnica, Legnickie Pola, Krzeszów, Świdnica. Koszt wyjazdu z noclegiem i 2 posiłkami, oraz usługami przewodników wynosi 500 zł. Zapisy w środę 13 maja u pani Małgorzaty po Mszy św. wieczornej przed naszym kościołem.
13. Uczniowski Klub Sportowy „JEDYNKA” organizuje – wzorem lat ubiegłych – 23 Bieg Skawiński na trasie Skawina – Radziszów – Skawina, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w godz. 1400 – 1730. Będą utrudnienia komunikacyjne na tej trasie.
14.Urząd Miasta i Gminy zachęca do założenia Skawińskiej Karty Mieszkańca, szczegółowe informacje są w gablocie i na ulotkach do zabrania przy wyjściu z kościoła.
15. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.
16. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. Życzymy zdrowia i Bożej Opieki. Również maturzystom i młodzieży klas ósmych życzymy pomyślnie zdanych egzaminów. *Pozdrawiamy chorych, dziękujemy za modlitwę i obiecujemy naszą.
17. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy katolickiej, którą nabędziemy przy wyjściu z kościoła lub zakrystii. „Ziarenka” dla dzieci można zabrać z zakrystii.
18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Wandy Klimczyk – Wieczny odpoczynek…
