1. We wtorek Uroczystość Odpustowa ku czci ŚŚ App. Szymona i Judy Tadeusza – głównych patronów naszej parafii. Msze św. w tym dniu o godz. 630, 800, 930 i 1630. Sumę odpustową o godz. 1800 odprawi ks. Jubilat Jan Kapusta – nasz rodak, który w tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Po sumie będzie procesja eucharystyczna. Zachęcamy do przyjścia w strojach skawińskich i krakowskich, dzieci do sypania kwiatów, niesienia poduszek i chłopców do dzwonienia; dorosłych do niesienia baldachimu, feretronu i sztandaru.
2. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. do piątku włącznie. * W czwartek Różaniec odbędzie się wyjątkowo o godz. 1700 i będzie połączony z Korowodem Świętych wokół kościoła. Zachęcamy wszystkie dzieci do przyjścia w strojach ulubionych świętych. Na koniec będzie także słodkie podsumowanie tegorocznych nabożeństw różańcowych.
3. W pierwszą sobotę listopada przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz.1230 pozostałe Msze św. w kościele jak w niedzielę. Uroczyste NIESZPORY odprawimy o godz. 1400, potem udamy się z procesją na cmentarz parafialny i tam po modlitwach za zmarłych i poświęceniu nowego krzyża będzie Msza św. o godz. 1500. *Na cmentarzu komunalnym Msze św. będą o godz. 1200 oraz o 1400 z procesją i wypominkami.
4. We Wszystkich Świętych – z okazji pierwszej soboty miesiąca Msza św. o godz. 800 będzie w połączeniu ze zmianą tajemnic różańcowych. Różaniec odmówmy indywidualnie. * Dzisiaj – przy wyjściu z kościoła – Zelatorki przyjmują zapisy do Żywego Różańca.
5. Objazd do chorych będzie w drugą sobotę czyli 8 listopada.
6. 1 i 2 listopada – w godzinach od 800 do 2000 na cmentarzu parafialnym młodzież oazowa będzie rozprowadzać znicze, z których dochód zostanie przeznaczony m.in. na sfinansowanie wakacyjnych wyjazdów rekolekcyjnych. Również w Uroczystość Wszystkich Świętych o 1930 na cmentarzu poprowadzi Różaniec za zmarłych połączony z procesją światła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w ten wyjątkowy wieczór.
7. W przyszłą niedzielę DZIEŃ ZADUSZNY wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Oprócz Mszy św. odprawianych jak w każdą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. w kaplicy na cmentarzu parafialnym o godz. 1500 a potem procesja z wypominkami po cmentarzu. * Również na cmentarzu komunalnym – w tym dniu – będzie Msza św. o godz. 1500 z poświęceniem nagrobków. ** Wypominki za zmarłych – jednorazowe i roczne – przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej a w dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym i na komunalnym.
8. Dyżur w konfesjonale w dni powszednie jest od godz. 830 do 930 oraz od 1700do 1800, a także w czasie Mszy św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych i z okazji I soboty miesiąca w tych godzinach.
9. Możemy uzyskać odpust zupełny lub cząstkowy za zmarłych po spełnieniu warunków, które znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej parafii.
10. Dzisiaj oraz 1 i 2 listopada – przy wyjściu z kościoła można zabrać mapę naszego Cmentarza Parafialnego przygotowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Skawiny a współfinansowane przez TPS oraz Urząd Miasta Skawina. Na mapach tych znajdują się punktowo pokazane miejsca a na odwrocie zdjęcia i opisy nagrobków poddanych renowacji z pieniędzy zebranych w czasie 15 lat kwest cmentarnych oraz informacje o osobach honorowych i zasłużonych dla Skawiny i Towarzystwa Przyjaciół Skawiny spoczywających na Cmentarzu Parafialnym.
11. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie uprzejmie informuje, że w celu ułatwienia dojazdu do Cmentarzy Skawińskich w dniach 31 października do 2 listopada 2025 r. zostanie uruchomiona dodatkowa linia komunikacji miejskiej nr 883. Linia kursować będzie w godzinach od 800 – 1700 na trasie pętla przy ul. Jana Pawła II – Popiełuszki – Korabnicka – Wyspiańskiego i z powrotem. Linia specjalna 883 uzupełni istniejące linie autobusowe nr 233 i S3. Szczegółowa informacja na stronie Urzędu MiG.
12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W zeszłą niedzielę na misje zebraliśmy 14 370 zł. * Informujemy, że do 11 listopada włącznie nasz cmentarz będzie oświetlony do godz. 2300.
13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy zdrowia i Bożej Opieki. * Serdecznie pozdrawiamy chorych – dziękujemy za modlitwę i obiecujemy nasza.
14. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z k-ła. *Dzieci prosimy o zabranie ZIARENEK z fragmentem Ewangelii w zakrystii.
15. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Małgorzaty Brandys i Józefa Pluteckiego –Wieczny odpoczynek…
ODPUSTY:
Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za osobę zmarłą. Wystarczy nawiedzić cmentarz i wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu.
Zwykłe warunki uzyskania odpustu to: przyjęcie Komunii św., odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.
Aby uzyskać odpust zupełny dla zmarłych:
1. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz trzeba wypełnić inne (ogólne) warunki, takie jak: stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Odpust ten można uzyskać od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny.
2. Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w ciągu roku cząstkowy.
Ogólne warunki uzyskania odpustu zupełnego:
• brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego
• stan łaski uświęcającej czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego lub spowiedź sakramentalna
• przyjęcie Komunii Świętej
• odmówienie dowolnej modlitwy w intencji, w której modli się Ojciec Święty
• odpust może być uzyskany tylko jeden raz danego dnia.
