XIV Niedziela Zwykła 07.07.2024 r.

1. Dziś wspomnienie liturgiczne bł. Rodziny Ulmów: Wiktorii i Józefa oraz ich dzieci.
Na ołtarzu w prezbiterium znajdują się ich relikwie.

2. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. które w tygodniu będą o godz. 630, 800 i 1800.         * W niedziele Msze św. bez zmian. Natomiast nie będzie nieszporów o godz. 1800.  
* Dyżur w konfesjonale – w czasie Mszy św. oraz w dni powszednie od 1700 do 1800.
* Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy od 1600do 1730 oraz w czwartki i soboty od 900 do 1000.

2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wsp. św. Jana z Dukli – prezbitera;  w czwartek święto św. Benedykta – opata, patrona Europy; w piątek  wspomnienie św. Brunona  Bonifacego z Kwerfurtu – biskupa i męczennika; w sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. Zapraszamy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ na JASNĄ GÓRĘ w dniach od 6 – 11 sierpnia br. Szczegółowe informacje w późniejszym terminie.

4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w Roku Jubileuszowym, w terminie od 24 stycznia do 1 lutego 2025 roku. Szczegóły są na plakacie. Zapisy
w zakrystii.

4. Zachęcamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce w sobotę – 13 lipca do godz. 1030– na parkingu przy
ul. Korabnickiej 5a. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy. Szczegółowe informacje są w gablocie na naszej stronie internetowe i fb.
Prosimy o składanie sprzętu w tym samym dniu by wcześniej nie został zabrany przez szabrowników.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

6. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.
* Serdecznie pozdrawiam chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

7. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: Madonna wśród gór i jezior.

8. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Elżbiety Jastrzębskiej i śp. + Stanisławy Frączek-Glisty – Wieczny odpoczynek …