XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024 r.

1.  Dzisiaj zakończenie Nabożeństw Czerwcowych z procesją wokół kościoła o g. 1800.

2. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. które w tygodniu będą o godz. 630, 800 i 1800.       
* W niedziele Msze św. bez zmian. Natomiast nie będzie nieszporów o godz. 1800.         
* Dyżur w konfesjonale – w czasie Mszy św. oraz w dni powszednie od 1700 do 1800.

3. Od jutra wystawienie Najświętszego Sakramentu – w kaplicy adoracji – będzie w monstrancji maryjnej. Wciąż trwają przygotowania aranżacji wnętrza kaplicy według wcześniejszych obietnic. Zebraliśmy stosowne i wystarczające środki dzięki ofiarom składanym przy kapsułkach z „Listem do Pana Boga”. Wszystko się opóźnia nie z naszej winy… Bardzo za to przepraszamy.

4. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa.                                                                                                                                              
 * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.

5. W pierwszy czwartek o 1730 Godzina Święta w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Starajmy się pamiętać w modlitwach o naszym diakonie Jakubie.

6. Spowiedź w I piątek będzie od godziny 630 do 830 oraz od 1530 do 1800. Będzie też Msza św. o godz. 1630. Msza św. o godz. 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii.

7. W pierwszą sobotę zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 800a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.                                                                                                                          
* W lipcu i sierpniu nie będzie objazdu do chorych natomiast każdego dnia – w razie potrzeby – można wezwać księdza dyżurnego, do którego bezpośredni telefon komórkowy jest na stronie internetowej oraz w gablotce.

8. Pielgrzymka Chorych do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę 6 lipca. Wyjazd o godz. 845 z przystanku k/Przedszkola nr 1.  Zapisy w zakrystii. Koszty przejazdu pokryje Grupa Charytatywna działająca w naszej parafii. * W tym dniu przypada patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych.

9. Z kalendarza liturgicznego: w środę święto św. Tomasza apostoła; w czwartek przypada rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie; w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy; W przyszłą niedzielę wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów.

10. Coroczna zbiórka sprzętu elektronicznego – w ramach pomocy misjom – odbędzie się 13 lipca do godz. 1030. Prosimy o składanie sprzętu w tym samym dniu by wcześniej nie został z utylizowany przez oszustów. Szczegóły są w gablocie, na naszej stronie internetowej oraz na fb.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. 

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.                     
* Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

13. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym   polecamy artykuł: „Żeby Piotr łączył chrześcijan”.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Józefa Romka  – Wieczny odpoczynek…