XII Niedziela Zwykła 23.06.2024 r.

1. Dzisiaj jest DZIEŃ OJCA – zwracamy się z wyrazami szacunku i modlitwy w intencji wszystkich Ojców.

2. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE ku czci NSPJ odprawiamy pół godziny przed wieczorną  Mszą św. do przyszłej niedzieli włącznie, kiedy zakończymy Je procesją wokół kościoła.

3. Od jutra wakacyjny porządek Mszy św. które w tygodniu będą o godz. 630, 800 i 1800. *Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy od 1600 do 1730 oraz w czwartki i soboty od 900do 1000. *Dyżur w konfesjonale – w czasie Mszy św. oraz w dni powszednie od 1700 do 1800.

4. Jutro  Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; W czwartek wspomnienie M.B. Nieustającej Pomocy; W piątek wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika.

5. W piątek wieczorna Msza św.  z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  – w intencji trudnych spraw naszych osobistych czy rodzinnych w koncelebrze w intencji Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej i spotkanie formacyjne.

6. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w tym dniu o godz. 630, 800, i 1800. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej (t.zw. „świętopietrze”). Naszemu wikariuszowi ks. Piotrowi Leśniakowi Solenizantowi tego dnia – życzymy zdrowia i wszelkich Bożych Łask w posłudze duszpasterskiej.

7. We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Grupy Charytatywnej. *Pielgrzymka Chorych do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę 6 lipca.
Wyjazd o godz. 900. Zapisy w zakrystii. Koszty przejazdu pokryje Grupa Charytatywna działająca w naszej parafii.

8. Fundacja Dar Serca Skawina serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w kweście charytatywnej. Zebraliśmy 6300 zł i 10 euro. Dzięki tej  hojności możemy sfinansować obóz rehabilitacyjny dla dwójki dzieci podopiecznych Fundacji. *Jednocześnie informujemy, że akcja charytatywno-ekologiczna „zbiórki makulatury” cieszy się ogromnym zainteresowaniem, do tej pory zebraliśmy ponad 20 ton surowca na kwotę 3.800 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na  dalsze leczenie  Adasiów. W chwili obecnej makulaturę można składać do kontenera u Guanellianów w Korabnikach. Niebawem znajdziemy miejsce na ustawienie kontenera w centrum.

 9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

 10 Caritas Archidiecezji Krakowskiej zaprasza osoby starsze, niepełnosprawne i ich opiekunów do bezpłatnego uczestnictwa w programie ,,Opieka Wytchnieniowa”. Szczegóły w linku na naszej stronie internetowej i fb.

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. Życzymy zdrowia i Bożej Opieki.            
*Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                             

12. Zachęcamy do czytania PISMA ŚWIĘTEGO i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Dzień Ojca naszego”.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Aleksandry Guzik, Mariana Wątora i Zbigniewa Sroki – Wieczny odpoczynek…