XI Niedziela Zwykła 16.06.2024 r.

1. Nabożeństwo Czerwcowe, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

2. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. ok 1915 będzie WIECZÓR UWIELBIENIA, serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Z tej okazji odbędą się Msze św. dla Szkoły Podstawowej nr 2 we wtorek o godz. 1000; dla Katolickiego LO w piątek o godz. 900, dla Katolickiej SP w piątek o godz. 1000; Natomiast dla pozostałych szkół będzie Msza św. w piątek o godz. 800. * Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w godzinach dyżuru w konfesjonale: codziennie na każdej Mszy św. a także w godzinach: od 830– 930 oraz od 1700– 1800.

4. Z kalendarza liturgicznego: Jutro wspomnienie św. Brata Alberta – zakonnika;  w czwartek  wsp. bł. Władysława Bukowińskiego -prezbitera; w piątek św. Alozego Gonzagi – zakonnika;

5. Dzisiaj przed kościołem jest kwesta charytatywna organizowana przez Fundację Dar Serca Skawina z przeznaczeniem na turnusy rehabilitacyjne dla Patrycji i Emilki.  

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 udział w liturgii wezmą harcerze i zuchy ze Szczepu „Kognia” ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

7. W przyszłą niedzielę Odpust w Kopance ku czci NMP Nieustającej Pomocy z sumą o godz. 1130.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 20 750 zł. oraz 5 euro (w tym w kopertach 3650 zł). Natomiast w ostatnim miesiącu na konto parafialne i w kopertach na cele inwestycyjne wpłynęło 7670 zł. Bardzo dziękujemy. Obecnie prowadzimy prace odświeżające dolną elewację kościoła. 

9. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.
* Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

10. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł o św. Antonim z Padwy: Pomoc dla gubiących i zagubionych.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Marii Pajdzik, Grzegorza Greli, Michaliny Nazim i Sabiny Walickiej – Wieczny odpoczynek …