UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 12.05.2024 r.

1. W najbliższą sobotę o godz. 1100 uroczystość  I Komunii św. dla dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 2.  SPOWIEDŹ dla dzieci, rodziców, chrzestnych oraz dzieci i rodzin przeżywających rocznicę I Komunii św. będzie w piątek od godz. 1630. *Podobnie w najbliższą sobotę o godz.1300 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Próby komunijne będą w środę i czwartek o godz. 1000 natomiast spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w piątek o godz. 1100.                                                                           

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 1230 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.

3. Nabożeństwo Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. *Zachęcamy do udziału w „majówkach” przy kaplicach: w Samborku o 1800, Korabnikach o 1830 i Podgórkach o 1900.

4. Jutro rozpoczyna się modlitwa przed przypadającą w przyszłą niedzielę – Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; we wtorek święto św. Macieja – apostoła; w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915.

7. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła. Jeśli szukacie wspólnoty dla małżeństw; jeśli chcecie razem wzrastać w wierze; jeśli chcecie pogłębić więź między sobą i w rodzinie; jeśli po prostu chcecie dowiedzieć się czym jest Domowy Kościół… to zapraszamy na spotkanie w sobotę – 18 maja o godz. 1500 na plebanii. Pierwsze spotkanie do niczego nie zobowiązują, ale daje szansę.

8. Na naszej stronie internetowej i fb jest do obejrzenia film pamięci o ks. Stanisławie Buchale proboszczu naszej parafii. Będziemy wdzięczni za ewentualne uwagi czy uzupełnienia. Przygotowujemy podobne filmy o kolejnych proboszczach: ks. Stanisławie Kowalskim, ks. Janie Ligęzie i ks. Leonie Baranie. Naszych Parafian pamiętających tych księży uprzejmie prosimy o podzielenie się wspomnieniami i pamiątkowymi zdjęciami (do zwrotu). Prosimy – w tej sprawie – o kontakt z ks. proboszczem Andrzejem lub mailowo na adres parafialny. Niedługo pojawią się też profesjonalne tabliczki z kodem QR, które będą w miejscach pamięci wymienionych kapłanów. Całość opracowują i wykonują nasi parafianie Magdalena i Łukasz Wąsik prowadzący firmę ZAKODOWANE W PAMIĘCI, którym serdecznie dziękujemy za całkowicie bezinteresowną usługę.

9. Zespół Katolickich Szkół – z okazji 104 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – zaprasza na tradycyjne KAROLKI w piątek 17 maja: o godz.1800 Msza św. i o 1830 spotkanie Nauczycieli i Absolwentów w budynku Katolickiego Liceum.

10. Zainteresowanych nauką w naszym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym    zapraszamy do udziału w dniach otwartych w najbliższą sobotę 18 maja od 1000 – 1200.

11. W nawiązaniu do zatrudnienia nowego organisty, serdecznie dziękujemy Panu Organiście Romanowi Bieniowi za ośmiomiesięczne intensywne zastępstwo w tej posłudze. Podobne podziękowanie kierujemy do Pana Piotra Ocetkiewicza. Oczywiście Pan Roman będzie nadal pełnił rolę wspierającą.

12. Muzeum Regionalne i Centrum Kultury i Sportu zapraszają na koncert muzyczny Roberta Budzynia w ramach obchodów Jubileuszu 660- lecia lokacji Skawiny, który odbędzie się 17 maja o godz. 1900 przy Pałacyku SOKÓŁ.

13. Zespół Charytatywny także w tym tygodniu prowadzi, przy naszym kościele – tradycyjny  kiermasz rozmaitości. Kiermasz będzie trwał od poniedziałku do piątku w godz. 830 – 1300.

14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. *Bardzo dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 za dar ołtarza – sześć ornatów.

15. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. Życzymy zdrowia i Bożej Opieki. *W przyszłą niedzielę przypada 50 rocznica święceń kapłańskich naszego Rodaka ks. Marka Spólnika i Dostojnemu Jubilatowi składamy najserdeczniejsze życzenia, dziękując za posługę duszpasterską w naszej Parafialnej Wspólnocie. *Zdającym egzaminy maturzystom i młodzieży klas ósmych życzymy zadawalających wyników. *Pozdrawiamy chorych, dziękujemy za modlitwę i obiecujemy naszą.                                                                                                                                                             

16. Zachęcamy do czytania PISMA ŚWIĘTEGO i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Dom Heleny” o powstającym w Trzebini Centrum Wolontariatu Misyjnego powiązanym z Heleną Kmieć, której proces beatyfikacyjny rozpoczął się w miniony piątek. Warto dodać, że wice- postulatorem procesu jest nasz parafianin ks. Dominik Truchan – salwatorianin.

17. W miniony piątek zmarł śp. Kazimierz Zyzak ojciec naszego ks. profesora Wojciecha. Pogrzeb – dzisiaj o godz. 1400 w Żywcu. W naszym kościele odprawimy Mszę św. za śp. Kazimierza w najbliższą środę o godz. 1800 w koncelebrze. Wieczny odpoczynek …