V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024 r.

1. W najbliższą sobotę o godz. 1100 uroczystość  I Komunii św. dla dzieci klas III ze Szkoły Katolickiej.  SPOWIEDŹ dla dzieci, rodziców, chrzestnych oraz dzieci i rodzin przeżywających rocznicę I Komunii św. będzie w piątek od godz. 1630.                                                                            

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 1230 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci ze Szkoły Katolickiej.

3. We wtorek rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe z procesją wokół kościoła o godz.1730.  *Przez cały miesiąc Nabożeństwa Majowe – pół godziny przed wieczorną Mszą św. * Przy kaplicy św. Magdaleny w Korabnikach „majówka” codziennie o 1830 natomiast przy figurce w Samborku – o 1800 i Podgórkach o 1900 . Serdecznie zachęcamy do udziału.

4. Jutro święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy.

5. W środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. * Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będzie NOWENNA do  św. Józefa. * W tym dniu Rodzina Radio Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną m.in. w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja. Natomiast Nowenna do MBNP będzie połączona z Nabożeństwem Majowym o godz. 1730.

6. W pierwszy czwartek miesiąca, Nabożeństwo Majowe będzie z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy o naszym kleryku Jakubie, który przygotowuje się do święceń diakonatu. *w tym dniu wspominamy św. Atanazego bpa i doktora Kościoła.

7. W piątek Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. *Odpust w Rzozowie z sumą o godz. 1130*Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz w intencji Strażaków naszego Miasta i Gminybędzie o godz. 1230 w naszym kościele. Jest to pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.  *Natomiast wieczorna Msza św. o godz. 1830 będzie koncelebrowana: w intencji Ofiarodawców naszej parafii oraz w intencji Maturzystów o Dary i Światło Ducha Św. w czasie egzaminów i o dobry wybór drogi życiowej.

8. Z okazji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * Informujemy, że w maju nie będzie objazdu do chorych ze względu na sobotnie uroczystości pierwszokomunijne. W przypadkach koniecznych odwiedzimy zgłoszonych chorych w każdym innym dniu. *W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana męczennika – patrona strażaków. **Odpust w Krzęcinie będzie w środę z sumą o godz. 1100.  

9. Z radością informujemy, że uczniowie naszej Szkoły Katolickiej zdobyli trzy złote i dwa brązowe medale i najlepsze miejsce w klasyfikacji szkół -w Mistrzostwach Polski w Brydżu Sportowym Dzieci. Gratulujemy dzieciom i dziękujemy trenerowi Marcinowi Kuflowskiemu.                                                                                                                                                                                

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu.

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. Życzymy zdrowia i Bożej Opieki. *Pozdrawiamy chorych w naszych domach, dziękujemy za modlitwę i odwzajemniamy.                                                                                                                                                             

12. Zachęcamy do czytania PISMA ŚWIĘTEGO i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest artykuł: „Nie była aniołem na obłokach” – o Helenie Kmieć, której proces beatyfikacyjny rozpocznie się 10 maja tego roku.

  13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Ireny Dudek, Barbary Karczewskiej i Marianny Bobek  – Wieczny odpoczynek…