IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024 r.

1. Dzisiaj jest Światowy Dzień Modlitw o Powołania – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Polecamy modlitwom naszego kleryka Jakuba przygotowującego się do święceń diakonatu. * Nieszpory dzisiaj o godz. 1800. * Dzisiaj także zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po wieczornej Mszy św. ok. godz. 1915. Najświętszy Sakrament wystawimy w nowej Monstrancji Maryjnej.

2. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 1500. Sakramentu udzieli Ks. Bp. Damian Muskus.  Otoczmy młodzież modlitwą, aby owocnie przyjęła dary Ducha Świętego. * Spotkania modlitewne dla kandydatów z próbami odbędą się: w środę o godz. 1600, czwartek o godz. 1800 oraz piątek o 1830.  *Spowiedź dla bierzmowanych, świadków i ich rodzin będzie w piątek od godz. 1700 do 1800.

3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika; głównego patrona Polski.

4. W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty. Naszym Solenizantom: ks. Markowi Spólnikowi i ks. Wojciechowi Zyzakowi – życzymy wszelkich Bożych Łask w posłudze duszpasterskiej i obiecujemy pamięć w modlitwie. Polecamy naszym modlitwom także Metropolitę Krakowskiego  Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

5. W piątek – po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej.

6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 1830 – w koncelebrze – będzie z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  – w intencji trudnych spraw naszych osobistych, rodzinnych, parafialnych i ojczyźnianych.

7. W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii, którą organizuje biuro pielgrzymkowe Vento Travel razem z parafią w Podwilku od 22 czerwca do 1 lipca br. W programie nawiedzenie m.in. Lourdes, Montserrat, La Salette, Ars i Barcelony. Opiekę nad grupą będzie sprawował nasz ks. Piotr. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.

8. 19 kwietnia w naszym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej Jana Pawła II. W przeglądzie wzięło udział 9 szkół z naszej gminy. Dziękujemy uczestnikom, organizatorom i sponsorom nagród.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka pieniędzy na zakup samochodu ratowniczego – dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Centrum – Skawina 1. Serdecznie zachęcamy do wsparcia.

10.Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 21 790 zł. (w tym w kopertach 6150 zł). Natomiast w ostatnim miesiącu na konto parafialne i w kopertach wpłynęło 8200 zł. W najbliższym czasie rozpoczniemy prace związane z renowacją uszkodzonej elewacji zewnętrznej naszego kościoła szczególnie przy Golgocie oraz reperacji i wymiany popękanych szyb w oknach kościoła. Przy tej okazji dziękujemy za gratisowe naprawy przeciekającego dachu nad boczną nawą św. Józefa – firmie dekarskiej „Kasperek”.

11. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. Życzymy Bożej Opieki i pogody ducha*Pozdrawiamy chorych w naszych domach, dziękujemy za modlitwę i obiecujemy naszą.                                                                                                                                                             

12. Zachęcamy do czytania PISMA ŚWIĘTEGO i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest seria artykułów pod ogólnym tytułem: „EWANGELIA ŻYCIA – Kościół nigdy nie przestanie głosić prawdy o ty, że godność ludzkiego życia jest nieskończona. Od poczęcia do naturalnej śmierci”.

13. Dzisiaj w naszym Mieście i Gminie jest druga tura wyborów samorządowych.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Marii Werewka – Wieczny odpoczynek…