III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się 16 Tydzień Biblijny. *Nieszpory o godz. 1800. * Dzisiaj także przypada Święto Chrztu Polskiustanowione 5 lat temu.

2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po wieczornej Mszy św. ok. godz. 1915.

3.  Próby przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla uczniów klas ósmych odbędą się jutro i we wtorek o godz. 1830.

4. Wspólnota Żywego Różańca  organizuje pielgrzymkę autokarową  do Częstochowy w dn.1.06.2024r. Będzie to już XII pielgrzymka ŻR przebiegająca  pod hasłem: EWANGELIZACJA RÓŻAŃCEM. Zapisy w najbliższą środę  u p. Małgorzaty po Mszy św. wieczornej przy naszym kościele.

5. W miniony piątek w Zespole Szkół Katolickich odbył się 14 Gminny Przegląd Piosenki Religijnej. W SACROSONGU wzięło udział 12 zespołów i solistów ze szkół podstawowych i średnich z terenu naszego Miasta i Gminy. Składamy serdeczne podziękowanie i gratulacje wszystkim uczestnikom i organizatorom.

6. Fundacja Dar Serca Skawina informuje, iż w odpowiedzi na prośby mieszkańców wznawia akcję zbiórki makulatury. Od jutra kontener zostanie ustawiony ponownie na parkingu przy ul. Korabnickiej 5a. Drugi pojemnik znajduje się przy kaplicy Księży Guanellianów w Korabnikach.  Dziękujemy serdecznie za dotychczasowy udział w akcji. Wspólnie zebraliśmy 6,5 tony surowca. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie Adasia ze Skawiny oraz Adasia z Jaśkowic.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

8.  Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze.
*Serdecznie Pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę, i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.                                                                                                                                                            

10. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest artykuł: „Jak czytać Pismo św.”.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Zdzisława Janasa, Heleny Szeląg, Małgorzaty Pierożek i Alfreda Hajdo – Wieczny odpoczynek…