II Niedziela Wielkanocna 07.04.2024 r.

1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz ze Wspólnotą z sąsiedztwa na Ogrodach – przeżywającą swój Odpust Parafialny. *Na wszystkich Mszach św. Koronka do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.  * Rozpoczynamy 80 TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA .

2. Nieszpory dzisiaj o godz. 1800.

  3. Jutro liturgiczna UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. W tym dniu na Mszach św. o godz. 800 i 1800 odbędą się przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcamy do podjęcia dziewięciomiesięcznej modlitwy za dzieci zagrożone zagładą, która polega na odmawianiu jednego dziesiątka różańca codziennie przez 9 miesięcy. W 2023 r. w wyniku aborcji zginęło na świecie 44,7 mln dzieci! ( czyli blisko 122,5 tys. dziennie). Blankiety adopcyjne są na ołtarzu Matki Bożej. * Jutro odpust parafialny w Borku Szlacheckim z sumą o godz. 1800.

 4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klasy siódmej – zgodnie z harmonogramem – odbędą się: we wtorek o 17.30, środę o 17.15 i 18.00, czwartek o 18.45 oraz piątek o 17:00.  Kandydatów z klasy ósmej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i spotkanie w poniedziałek o 18.45.

  5. Spotkanie zelatorek i zelatorów Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. na plebanii.     

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o  930 będziemy się modlić za małżonków, którzy w tym roku przeżywają 15 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy małżonków, którzy chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie o zgłaszanie swojego udziału – do piątku w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.                           

7. Parafialny Zespół Charytatywny serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które złożyły „święconkę „oraz finansowo wsparły wydatki związane z przygotowaniem świątecznych paczek żywnościowych dla najuboższych parafian. Wyrazy wdzięczności kierujemy do właścicieli Cukierni „Zając” oraz Cukierni „Suchan”, jak również właścicieli Przetwórni Mięsa Pana Stanisława Dziewońskiego i Państwa Gubałów dziękując za przekazane produkty spożywcze. Dzięki pomocy wszystkich ofiarodawców radość i wdzięczność mogły zagościć u wielu osób. Bóg zapłać! Natomiast do puszki przy okazji „święconki” zebraliśmy kwotę 7.371,50 zł.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu oraz za ofiary na UPJP2 w kwocie 16 000 zł. Dzisiaj – przy wyjściu z kościoła – możemy składać skarbonki z jałmużną wielkopostną. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

9. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. *Pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę, i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.                                                                                                                                                            

10. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest artykuł: „Jak rozmawiać o aborcji”.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Andrzeja Kolara, Stanisławy Kozdraś, Anny Matuła i Władysława Wiecheć – Wieczny odpoczynek…