Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r.

*Całej Wspólnocie Parafialnej i naszym Gościom składamy serdeczne życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Pan, przepełnia serca radością i nadzieją, dodaje sił na każdy dzień i obdarza potrzebnymi łaskami. Chrystus Zmartwychwstał Alleluja !

1. Uroczyste Nieszpory dziś o godz. 1800 zakończą obchody TRIDUUM PASCHALNEGO.

2. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżywania tego Świętego Czasu: Naszej parafialnej wspólnocie za tak liczne uczestnictwo, Siostrom Służebniczkom i osobom pomagającym– szczególnie za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego , Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej, Panom Organistom wraz z chórem młodzieżowym, scholii oazowej, Jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej nr 1 i nr 2 w Skawinie, Harcerzom z ZHR i ZHP oraz wspólnotom czuwającym przy Grobie Pańskim, niosącym baldachim, feretrony i chorągwie, osobom w strojach regionalnych.

3. Jutro Drugi Dzień Świąt. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Składka jutrzejsza zostanie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.  *W piątek nie ma postu z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.

4.   W przyszłą niedzielę ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Na wszystkich Mszach św. Koronka do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Nowenna przed uroczystością codziennie przed wieczorną Mszą św. *Za tydzień Odpust w parafii na Ogrodach z sumą o godz. 1130.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu Drogi Krzyżowej ulicami naszego Miasta w Niedzielę Palmową. Szczególne Bóg zapłać!  Policji, Straży Miejskiej za bardzo sprawne zabezpieczenie trasy przejścia.

6. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będzie NOWENNA do  św. Józefa. * o 1730 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną m.in. w intencji Ojca św.,   Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

7. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty. Pamiętajmy o naszym kleryku Jakubie przygotowującym się do święceń diakonatu.

8. Dyżur w konfesjonale w I piątek będzie: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. o godz. 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii. *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym .                                                              

9. Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * W sobotę będzie też możliwość odwiedzin chorych w domach w godzinach przedpołudniowych. Jeśli będą chętni to prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

10. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymki autokarowe do Sanktuariów Maryjnych w naszej Ojczyźnie w terminach: 1)  11 maja (sobota): Komańcza i Strachocina. Koszt wyjazdu wynosi 120 zł.; 2)  19 maja (niedziela): Ludźmierz i Zakopane- Krzeptówki (procesja ulicami miasta).Koszt wyjazdu wynosi 70 zł.;  3)  1-2 czerwca (sobota, niedziela): Wąsosz Górny, Ląd n/Wartą, Licheń, Kalisz, Jasna Góra. Koszt wyjazdu z noclegiem, posiłkami oraz oprowadzaniem wynosi 300 zł.; 4) 16 czerwca (niedziela): Święty Krzyż, Kałków Godów z przewodnikiem.Koszt wyjazduwynosi120 zł.  Zapisy w najbliższą środę u Pani Małgorzaty po Mszy św. wieczornej przed naszym kościołem.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu. Bardzo dziękujemy za ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu zbierane na Gorzkich Żalach oraz za ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie przy adoracji Krzyża. *W przyszłą niedzielę – przy wejściu do kościoła – będzie można złożyć skarbonki z jałmużną wielkopostną.

12. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. *Pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                             

13. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Ludwika Kasperka – Wieczny odpoczynek…

TRIDUUM PASCHALNE – podziękowanie:

Księżom: Guanellianom Wiesławowi i Jarosławowi, Księżom współpracownikom: Markowi, Wojciechowi, Rafałowi, Piotrowi i Krzysztofowi – szczególnie za trud przygotowania Liturgii z lektorami i ministrantami (spowiedź, Triduum, święcenie pokarmów Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale, rekolekcje wielkopostne)

Siostro Służebniczkom, Pani Marcie – za piękne przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego ozdobienia wszystkich ołtarzy.

Organiście i wspaniałemu chórowi, scholii także za bardzo piękne przygotowanie Liturgii Godzin.

Panom kościelnym (Wiesławowi i Bogdanowi),

Służbie Liturgicznej – lektorom, ministrantom, ceremoniarzom (Michałowi, Krzysztofowi, Mikołajowi i Jankowi) ogrom czasu i pracy w ogarnięciu tak rozbudowanej liturgii, za czuwanie nieustanne w ciemnicy i grobie, wyczyszczenie przedmiotów liturgicznych … Michałowi za czuwanie przy transmisjach internetowych…

Wszystkim czuwającym w Ciemnicy czy Grobie Pańskim, Parafianom, grupom formacyjnym, Strażakom OSP nr 1 z Centrum i nr 2 z Korabnik, Harcerzom z ZHR i ZHP. Dziękujemy wszystkim, uświetniającym Procesję Rezurekcyjną: niosącym baldachim, feretrony, sztandary, w strojach regionalnych, dzieciom…

Dziękujemy za ofiary składane przy Krzyżu na Ziemię Świętą czy przy poświęceniu pokarmów z darami święconki, – na cele charytatywne, Paniom z Grupy Charytatywnej z Siostrom Domicelą za przygotowanie i wydanie wielu paczek świątecznych dla potrzebujących, dziękujemy  za wszelką życzliwość i modlitwy i liczne dary świąteczne dla nas księży…