II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 r.

1. Pragniemy oficjalnie poinformować, że otrzymaliśmy urzędowe zawiadomienie z Kurii Metropolitalnej w Krakowie, że nasz parafianin Jakub Romek, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, dnia 8 maja 2024 roku ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji Jakuba.

2. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po ok. 1615– Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.               

3. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830 dla wszystkich; o 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych. Dla ŚDS – o 1300.

4. W środę Msza św. o godz. 1800 w koncelebrze z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  – w szczególnych potrzebach i w intencji trudnych spraw naszych osobistych, rodzinnych, parafialnych i ojczyźnianych. Wcześniej o 1730 Nowenna do MBNP i o 1800 Msza św. zbiorowa.

5. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. o godz. 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii. *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym – nr tel. komórkowego w gablotce lub na naszej stronie internetowej.

6. Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz.800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.  * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Świąteczny objazd do chorych będzie w czasie rekolekcji w sobotę przed Niedzielą Palmową -23 marca.

7. Poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się: z Katolickiej Szkoły Podstawowej – w poniedziałek o 1800, z SP nr 4 – we wtorek o 1800, z SP nr 3 – w czwartek o 1800 i ze SP nr 2 – w piątek po Drodze Krzyżowej o 1730.

8. Spotkanie Grupy Charytatywnej odbędzie się we wtorek o godz. 1530 w salce przy ul. Kilińskiego 1.  Zapraszamy wszystkich przedstawicieli grup zajmujących się pomocą biednym, potrzebującym i chorym na trenie naszej parafii. Zapraszamy także osoby, które chciałyby się włączyć w pomoc charytatywną. * Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał baranki i paschaliki wielkanocne a przy wyjściu z kościoła są jeszcze do zabrania skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

9. Fundacja Dar Serca Skawina pragnie poinformować rodziców dzieci klas trzecich, że posiada ubranka komunijne dziewczęce i chłopięce, które chętnie sprzeda lub wypożyczy. Zainteresowane osoby zapraszamy – 28.02 (w środę) do salki na plebanii po Mszy św.- wieczornej, ok. godz. 1845. *W związku z Turniejem Charytatywnym im. Zbyszka Morawskiego fundacja organizuje dodatkową akcję ekologiczną – zbiórkę makulatury.

10. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie, zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami na SPOTKANIE ZE SZKOŁĄ, które odbędzie się 7 marca 2024 r. o godz. 1700. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Również Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie zaprasza na Dzień Otwarty – 29 lutego b.r. o godz. 1630 w budynku szkoły przy ul. Wyspiańskiego 5 – od 18 do 28 marca  będzie rekrutacja nowych uczniów. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

12. Natomiast Dzień Otwarty dla Katolickiej Szkoły Podstawowej będzie w sobotę 2 marca b.r. w budynku przy ul. Węgierskiej 3a. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie w gablocie.

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

14. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. *Pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                              

15. Zachęcamy do czytania PISMA ŚWIĘTEGO i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać o roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła.

16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. + Krystyny Kleśnej /  Wieczny odpoczynek…