I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024 r.

1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym (które w tym roku wygłosi ks. Rafał) – dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po nich ok. 1615– Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. W okresie Wielkiego Postu nie będzie Nieszporów. *Dzisiaj zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. wieczornej – ok. godz. 1915.   

2. Msze św. w tygodniu – ze względu na ferie zimowe – będą o 630, 800 i 1800.      

3. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830; 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych, którą poprowadzi Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej.  *O godz. 1300 będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez Środowiskowy Dom Samopomocy.

4. Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach: 13-15 marca poprowadzi je ks. Michał Kowalcze.

5. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą w dniach od czwartku 21 marca  do Niedzieli Palmowej 24 marca i poprowadzi je o. karmelita Tadeusz Janowiak.              * w Niedzielę Palmową będzie też DROGA KRZYŻOWA ulicami naszego miasta organizowana przez obie skawińskie parafie.

6. Rekolekcje Wielkopostne dla Niesakramentalnych Związków Małżeńskich odbędą się w dniach: 26-28 lutego o godz. 1900 w kościele Miłosierdzia Bożego / Kraków – Wzgórza Krzesławickie. Więcej wiadomości na plakacie w gablocie.

7. Organizowany jest Dzień Skupienia Dla Małżeństw Niepłodnych, który odbędzie się 9 marca w Krakowie. Szczegółowe informacje w gablocie.

8. Otrzymaliśmy kolejną serię tulejek na „List do Pana Boga”, które zostaną umieszczone w Monstrancji Maryjnej. Przypomnijmy, że takich tulejek da się pomieścić w monstrancji 100 szt. Obecnie mamy jeszcze 50 szt., które można do 10 marca b.r. złożyć jako dar – wotum.

9. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania skarbonki na jałmużnę wielkopostną, do których proponujemy zbierać indywidualnie pieniądze zaoszczędzone dzięki postnym wyrzeczeniom i  w Niedzielę Miłosierdzia Bożego możemy je złożyć w kościele na potrzeby charytatywne naszej parafii.

10. W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła.

11.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 19 275 zł. i 9 euro oraz 20 hrynien. (w tym w kopertach 4700 zł). Natomiast w ostatnim miesiącu na konto parafialne i w kopertach wpłynęło 4200 zł. *Na potrzeby Jadłodajni w Środę Popielcową zebraliśmy 12 035 zł . Bardzo dziękujemy. Obecnie prowadzimy prace pielęgnacyjne i wycinki kilku drzew na cmentarzu parafialnym. Na ten cel przeznaczymy 50 tys. zł. Rodziny mające groby w okolicy prowadzonych robót prosimy o cierpliwość i zrozumienie wynikających z tego utrudnień. Zachowajmy wszelką ostrożność gdyż prace są wykonywane w bardzo trudnych i niebezpiecznych warunkach.

12. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. *Pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                              

13. Zachęcamy do czytania PISMA ŚWIĘTEGO i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym są bardzo pożyteczne artykuły o znaczeniu modlitwy…

14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Doroty Rusnak i Mieczysława Bały – Wieczny odpoczynek…