VI Niedziela Zwykła 11.02.2024 r.

1.  Dzisiaj wspomnienie NMP z Lourdes – obchodzimy XXXII Światowy Dzień Chorego.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1230 rozpoczynamy CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSTWO. *Nieszpory o godz. 1800 z  zakończeniem  adoracji.  **Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem także jutro i we wtorek – w ciągu dnia – w ramach Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. Wspólna modlitwa będzie o godz. 1500.                                                                                                                                                                                                                                                   

3. W tym tygodniu ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczynamy WIELKI POST. Msze św. – z posypaniem głowy popiołem – będą o godz.630, 800, 930, 1630, 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych  oraz na spożyciu trzech posiłków w tym tylko jednego do syta. Post ilościowy obowiązuje osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. *Składka w środę będzie na potrzeby naszej jadłodajni, z której przez cały rok korzysta kilkadziesiąt osób z naszego miasta i gminy. Podejmijmy w czasie Wielkiego Postu te trzy najważniejsze praktyki: post, modlitwę i jałmużnę. 
*Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ – w piątki Wielkiego Postu – o godz. 830 – dla wszystkich, o 1700 – dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych. 
*GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz.1530 i po ich zakończeniu Msza św. 
*W naszej archidiecezji rozpoczyna się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i potrwa do Uroczystości Najświętszej Trójcy – 26 maja.
*Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenia z innych nałogów.                                                                                                                                                     

4. W środę kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym. 

5. W środę przypada święto świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915.

7. Fundacja Dar Serca Skawina pragnie poinformować rodziców dzieci klas trzecich, że posiada ubranka komunijne dziewczęce i chłopięce, które chętnie sprzeda lub wypożyczy. Zainteresowane osoby zapraszamy – 14.02 (w środę) do salki na plebanii po Mszy św.- wieczornej; ok. godz. 1845.

 8. Trwają przyjęcia do wszystkich klas Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skawinie. *Zaplanowano Dni Otwarte, które odbędą się w budynku przy ul. Węgierskiej 3a. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej szkoły i naszej parafii.

  9. Organizowane są pielgrzymki: Autokarowa do Grecji – „Śladami św. Pawła”- organizowana przez parafię w Krzęcinie oraz samolotowa – „ Sanktuaria Europy – m.in. Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela …” – organizowana przez parafię Miłosierdzia Bożego na Ogrodach. Szczegółowe informacje w gablocie.

10.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W Święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy 7 240 zł , które przekazujemy na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.

11. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. *Pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                              

12. Zachęcamy do czytania PISMA ŚWIĘTEGO i prasy katolickiej.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Krystyny Dąbrowskiej, Danuty Hajto i Kazimierza Mrowca, zmarła śp. Zofia Baniak (Mamusia ks. Wiesława od Guanellianów), której pogrzeb odbył się wczoraj w Szczepanowie – Wieczny odpoczynek…