V niedziela Zwykła 04.02.2024 r.

1. Nieszpory dzisiaj o godz. 1800.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o  930 będziemy się modlić za małżonków, którzy w tym roku przeżywają 5 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy małżonków, którzy chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie o zgłaszanie swojego udziału – do piątku w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie. *W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1230 rozpoczniemy CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSWO.

3. Z kalendarza liturgicznego: jutro wspominamy św. Agatę – dziewicę i męczennicę – na Mszy św. o godz. 800poświęcimy wodę, sól i chleb;  we wtorek wsp. świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w środę bł. Klary Szczęsnej – dziewicy; współzałożycielki SS Sercanek; w sobotę św. Scholastyki – dziewicy; w przyszłą niedzielę wspomnienie NMP z Lourdes – w tym dniu obchodzimy XXXII Światowy Dzień Chorego. *W naszej Archidiecezji główne uroczystości będą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w najbliższą sobotę o godz. 1200 .

4. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będzie NOWENNA do  św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na bocznym ołtarzu. * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną m.in. w intencji Ojca św.,   Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

5. Od soboty przez dwa tygodnie – ze względu na ferie zimowe – w dni powszednie Msze św. będą rano o 630 i 800 oraz wieczorna o godz. 1800.

6. Jest organizowana pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę – w sobotę 2 marca –  jako akt zawierzenia Królowej Polski: siebie, naszych rodzin oraz Polski ukochanej Ojczyzny. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w środę u Pani Małgorzaty po wieczornej Mszy św. przed naszym kościołem.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

8. Na ręce ks. proboszcza wpłynęło podziękowanie od rodziców Adasia z Jaśkowic (pani Wioletty i Krzysztofa} dla wszystkich naszych Parafian, którzy systematycznie zbierają  plastikowe zakrętki. W styczniu udało się sprzedać 1300 kg. Środki będą przeznaczone na leki i rehabilitację dziecka walczącego z chorobą „diszena”. Bóg zapłać!

9. W tym tygodniu swoje spotkania w grupach – zgodnie z harmonogramem – mają kandydaci do bierzmowania z klas siódmych: we wtorek o 1730, w środę o 1715 i 1800, w czwartek o 1845 oraz w piątek o 1700; z klas ósmych w poniedziałek o 1845 i czwartek o 1700.

10. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. *Pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                              

11. Zachęcamy do czytania Pisma Św. i prasy katolickiej.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Heleny Łytek i Stanisławy Okarmus – Wieczny odpoczynek…