II Niedziela Zwykła 14.01.2024 r.

1. Dzisiaj  Nieszpory o godz. 1800.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać TYDZIEŃ MODLITW o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915. Adorację poprowadzi ks. Rafał wraz z młodzieżą z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, która przygotuje śpiew i grę na instrumentach.

4. Z Kalendarza liturgicznego: w środę wspomnienie św. Antoniego – opata; w piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa; w przyszłą niedzielę św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy; w tym dniu obchodzimy Dzień Babci a w kolejnym  Dzień Dziadka. 

5. Za tydzień przypada Niedziela Słowa Bożego.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 będzie Msza św. w intencji Podkrakowskiej Izby Gospodarczej za żyjących i zmarłych Przedsiębiorców. Mszę św. odprawi ks. bp Damian Muskus.

7. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu z ks. Witoldem Burdą – postulatorem procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów, które będzie w najbliższy czwartek o godz. 1630 w budynku Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Szczegóły na plakacie.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

9. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz  jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

10. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest szereg artykułów dotyczących Tygodnia Ekumenicznego.

11. Kolęda w tym tygodniu: …… Szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich znajduje się w gablotce, na naszej stronie internetowej i fb.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Bogdana Kubackiego, Olgi Urych, Marii Godzik-Sitarz i Lucyny Spólnik – Wieczny odpoczynek…