ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 7.01.2024 r.

1. Nieszpory o godz. 1800.  *Kończy się dzisiaj OKRES BOŻEGO NARODZENIA. Od jutra rozpoczynamy w liturgii okres zwykły.

2. Składamy serdeczne podziękowania pracownikom naszej parafii z Siostrami Służebniczkami i osobom pomagającym za solidne przygotowanie dekoracji świątecznych w naszym kościele. *Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pięknego 11 Skawińskiego Orszaku Trzech Króli.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o  930 będziemy się modlić za małżonków, którzy w tym roku przeżywają 1 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy małżonków, którzy chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie o zgłoszenie swojego udziału – do piątku – w zakrystii lub telefonicznie.

4. W tygodniu dyżur w konfesjonale będzie w czasie Mszy świętych oraz od g. 830 do 930. * Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartek w godz. od 900 do 1000. Prosimy uprzejmie by wszelkie sprawy ważne konsultować z księdzem dyżurnym – telefon komórkowy jest w gablotce lub na stronie internetowej naszej parafii. Intencje mszalne przyjmujemy codziennie po każdej Mszy św. w zakrystii.

5. W tym tygodniu swoje spotkania w grupach – zgodnie z harmonogramem – mają kandydaci do bierzmowania z klas siódmych: we wtorek o 1730, w środę o 1715 i 1800 oraz w czwartek o 1845; z klas ósmych w poniedziałek o 1845 i czwartek o 1700.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu. * W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

7. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze.  * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                              

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym – obok innych – są artykuły dotyczące Funduszu Kościelnego oraz katechezy w szkole.

9. Kolęda w tym tygodniu: … Szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich znajduje się w gablotce, na naszej stronie internetowej oraz na fb.

10. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb: śp. + Władysławy Trzyszczyk i Tadeusza Gazdeczki – Wieczny odpoczynek …    

Niektóre dane statystyczne dotyczące praktyk religijnych:   Na terenie naszej parafii mieszka ok. 11 000 osób; zgodnie z liczeniem wiernych w niedzielę  22 października b.r. – we Mszy św. uczestniczyło 2601 osób (2138 w kościele parafialnym i 463 w kaplicy u Księży Guanellianów) ; w tym dniu przyjęło Komunię św. 1076 osób (w kościele parafialnym 873 u Guanellianów 203). W zeszłym roku odpowiednio: 2601 (2197 i 404) i 1140 (954 i 186). W ciągu całego roku 2023 przyjęliśmy  blisko 200 tys. Komunii św. Rok temu 153 tys. Ochrzciliśmy 93 dzieci w zeszłym roku 107. Pierwszą Komunię św. przyjęło 104 dzieci rok temu 149. Bierzmowanie przyjęło 145 młodych ludzi, w zeszłym roku 141. W tym roku wygłosiliśmy 40 zapowiedzi a 20 ślubów odbyło się w naszym kościele, rok temu odpowiednio 50 i 28. Liczba pogrzebów 133 a w zeszłym roku 130. W miesiącu odwiedzamy w domach ok. 60 starszych i chorych parafian. W mijającym roku było to ponad 800 razy.