IV Niedziela Adwentu 24.12.2023 r.

1. Dzisiaj WIGILIA Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. wieczornej i Nieszporów.   * Zachęcamy aby zachować polski zwyczajwstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, spożycia tradycyjnej wieczerzy, wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd.  O godz. 2400 PASTERKA ; 15 min. przed – zakończenie tegorocznego Dzieła Duchowej Adopcji. Serdecznie zapraszamy osoby, które podjęły to zadanie 25 marca. *Składka z Pasterki będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.

2. Są jeszcze do nabycia świece CARITAS oraz poświęcone OPŁATKI na Wieczerzę Wigilijną – w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

3. Jutro UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. Msze św. jak w niedzielę. * Uroczyste NIESZPORY o godz. 1800. *Składka będzie przeznaczona na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie tzw. świętopietrze.

4. We wtorek w – drugim dniu Świąt przypada święto św. Szczepana – pierwszego męczennika.*Składka zebrana w tym dniu będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie Sakramentu Małżeństwa.* W tym dniu jest też  wspomnienie św. Sylwestra – papieża. Zakończenie roku 2023. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystych nieszporach o godz. 1730*Po nieszporach wieczorna Msza św. także w intencji Ofiarodawców, którzy w okresie przedświątecznym złożyli dary dla potrzebujących.   

6. W środę przypada święto św. Jana – apostoła i ewangelisty, na Mszy św. o godz. 800 poświęcenie wina; 
w czwartek święto Świętych Młodzianków –męczenników.

7. W czwartek o godz. 1800 – NOWENNA do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – patronów naszej parafii – w intencji trudnych spraw naszych osobistych, rodzinnych, parafialnych. 

8. Plan KOLĘDY jest wywieszony w gablotce oraz na fb i na naszej stronie internetowej. Księża rozpoczną odwiedziny w środę 27 grudnia od godz. 900. Woda święcona jest do zabrania w przedsionku kościoła.

9. W czwartek o godz. 800 – w koncelebrze – Msza św. dziękczynna za mijający rok z prośbą o Błogosławieństwo Boże w Nowym Roku w intencji Samorządu Gminy Skawina oraz Mieszkańców naszego Miasta i Gminy.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz wszystkich obchodzących w tym tygodniu urodziny, imieniny czy jubileusze. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                                              

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu.*Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 4130 zł.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w której jest wiele znakomitych artykułów o Bożym Narodzeniu.W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Świętość ciągle w drodze ..”

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Kroczka – Wieczny odpoczynek …