III Niedziela Adwentu 17.12.2023 r.

1. RORATY codziennie o godz. 630 z NOWENNĄ DO DZIECIĄTKA JEZUS.  * Nieszpory dzisiaj o godz.1800.

2. Dzisiaj też zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. wieczornej o godz. 1915.

3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

4. Na roratach w sobotę, Druhowie ze Związku Harcerstwa Polskiego przekażą nam BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU. Zachęcamy do zabrania światełka do domów na stół wigilijny.

5. Dzisiaj – przed kościołem – odbywa się zbiórka pieniężna w ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

6. DEKANALNA SPOWIEDŹ ŚWIĄTECZNA w naszym kościele będzie w sobotę od godz. 830 do 1200 z przerwą od 1000-1030 oraz od 1430 do 1800 z przerwą od 1600-1630. Będą spowiadać księża z całego naszego dekanatu.  Natomiast w kościele na Ogrodach spowiedź będzie w piątek w podobnych godzinach; w tym dniu nie będzie dyżuru w naszym konfesjonale. Bardzo prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty w tych dniach gdyż w Wigilię przypadającą w niedzielę księża będą zajęci obowiązkami liturgicznymi przypisanymi na ten dzień. W inne dni tego tygodnia spowiadamy zgodnie z grafikiem.

7. W przyszłą niedzielę WIGILIA Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. wieczornej i Nieszporów. * Zachęcamy aby w tym dniu zachować polski zwyczajtradycyjnej wieczerzy, wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.  *O godz. 2400 PASTERKA ; 15 min. przed – zakończenie tegorocznego Dzieła Duchowej Adopcji. Serdecznie zapraszamy osoby, które podjęły to zadanie 25 marca. *Składka z Pasterki będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.

8. Zachęcamy do nabywania ŚWIEC CARITAS na Wieczerzę Wigilijną, które są dzisiaj przy wyjściu z kościoła oraz przez cały tydzień w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 

9. Poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

10. Młodzież oazowa rozprowadza dzisiaj SIANKO na stół wigilijny. Dochód ze złożonych ofiar zostanie przeznaczony na wsparcie wakacyjnych wyjazdów rekolekcyjnych.  

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia „Ewangelia na co dzień 2024” z Wydawnictwa św. Pawła.

12. Odwiedziny Duszpasterskie będą się odbywać w sposób tradycyjny. Plan KOLĘDY jest wywieszony w gablocie, na fb i na naszej stronie internetowej.  

13. Wigilia dla osób samotnych i bezdomnych odbędzie się w sobotę w godzinach południowych w jadłodajni na ul. Kilińskiego 1. Dla wszystkich uczestników przygotowujemy świąteczne paczki żywnościowe. Kto chciałby jeszcze w tym względzie pomóc może złożyć do kosza przy ołtarzu Serca Pana Jezusa produkty żywnościowe czy art. chemiczne lub datek pieniężny.   

14. W tym tygodniu ze względu na przygotowania świąteczne wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji będzie w poniedziałek, wtorek i środę.

15. Tradycyjny ORSZAK TRZECH KRÓLI odbędzie się 6 stycznia 2024 r. Szczegółowe informacje są w gablocie.  

16.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 20 460 zł. i 5 funtów  (w tym w kopertach 5400 zł). Natomiast w ostatnim miesiącu na konto parafialne i w   kopertach wpłynęło 4550 zł. Bardzo dziękujemy. * W tym tygodniu zakończymy  prace budowlane związane z remontem chóru za organami z przyległym pomieszczeniem i klatki wejściowej. 

17. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Wszystkim solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i Bożej Opieki na co dzień. *Pozdrawiamy chorych w naszych domach i bardzo dziękujemy za modlitwę.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest dodatek przedświąteczny pt.: „Czekając na Nowonarodzonego”.