II Niedziela Adwentu 10.12.2023 r.

1. RORATY codziennie o godz. 630, serdecznie zachęcamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych. *Po Mszy św. – zapraszamy na gorącą herbatę, do salki na plebanii i do Katolickiej Szkoły Podstawowej. W tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 700. * Nieszpory, dziś o 1800.

2. Dzisiaj obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. *W przyszłą niedzielę – przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na ten cel.

3. W sobotę rozpoczynamy NOWENNĘ do DZIECIĄTKA JEZUS i będziemy ją odprawiać na roratach.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po wieczornej Mszy św. ok godz. 1915.

5. Zachęcamy do nabywania ŚWIEC CARITAS na Wieczerzę Wigilijną, które są dzisiaj przy wyjściu z kościoła oraz przez cały tydzień w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 

6. Poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

7. Młodzież oazowa będzie rozprowadzać SIANKO na stół wigilijny przed kościołem dzisiaj i w przyszłą niedzielę. Dochód ze złożonych ofiar zostanie przeznaczony na wsparcie wakacyjnych wyjazdów rekolekcyjnych.  

8. Środowiskowy Dom Samopomocy, organizuje dzisiaj w godz. od 800 do 1400 – tradycyjny kiermasz świąteczny. Dochód ze sprzedaży wyrobów będzie przeznaczony na budowę nowego domu.                                            

9. W tym tygodniu swoje spotkania w grupach – zgodnie z harmonogramem – mają kandydaci do bierzmowania z klas siódmych: we wtorek o 1730, w środę o 1715 i 1800 oraz w czwartek o 1845; z klas ósmych w poniedziałek o 1845 i czwartek o 1700.

10. Zapraszamy mieszkańców lokali socjalnych na Mszę św. adwentową, którą odprawimy w najbliższą sobotę w budynku przy ul. Piłsudskiego 41 o godz. 1000. Pół godziny przed – będzie okazja do spowiedzi.                                                                                                                                                                                                                                

11.  Drodzy Parafianie! Serce rośnie! Na ostatnim kiermaszu udowodniliście, że Wasze serca są tak wielkie jak kwota, którą uzbieraliśmy! 13.700 zł trafiło do podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka prowadzonego przez Księży Guanellianów. Państwa pomoc i bezinteresowność są wspaniałym dowodem na to, że nawet w trudnych czasach można spotkać osoby gotowe do dzielenia się tym co posiadają. Dziękujemy za okazane wsparcie i hojność – razem zawsze możemy osiągnąć więcej. Serdeczne Bóg zapłać!

12. We wtorek przypada  wspomnienie NMP z Guadalupe;
w środę wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy;
w czwartek św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

13. W przyszłą niedzielę będzie do nabycia „Ewangelia na co dzień 2024” Wydawnictwa św. Pawła.

14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu.

15. W przyszłą niedzielę – na Rynku naszego miasta – odbędzie się Kiermasz Świąteczny; szczegóły na plakacie w gablocie.

16. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje o możliwości składania wniosków do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części Miasta Skawina. Szczegóły w Obwieszczeniu, które jest w gablocie.

17. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Natomiast solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy Opieki Bożej w codziennych troskach. *Pozdrawiamy chorych w naszych domach i bardzo dziękujemy za modlitwę.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Przystanek nadziei” o ogrzewalni dla bezdomnych.

19. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Janiny Błachut, Alicji Ostrowskiej, Magdaleny Gdula, Barbary Ożóg, Józefa Drzyzgi, Romana Kasperczyka, Janiny Celary i Andrzeja Prochownika – Wieczny odpoczynek …