I Niedziela Adwentu 3.12.2023 r.

 1. Dzisiaj – pierwszą NIEDZIELĄ ADWENTU rozpoczynamy NOWY ROK LITURGICZNY . RORATY codziennie o godz. 630 *po Mszy św. – zapraszamy na gorącą herbatę, do salki na plebanii i do Katolickiej Szkoły Podstawowej. W tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 700. * Nieszpory, dziś o 1800.

2. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa.  * o 1730 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy potem Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.   

3. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty.

4. W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze św. będą o godz. 630, 800,930, 1630 i 1800. * Na „Godzinę Łaski dla świata” zapraszamy o godz. 1200.* w piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W tym dniu nie ma postu. * W piątek w kaplicy u Guanellianów o godz. 1630 odbędzie się wieczór patriotyczny: „Ojczyznę trzeba znać!”. Szczegółowe informacje w gablocie.

5.Przed kościołem są do nabycia ŚWIECE CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe są po 10 zł; duże po 15 zł. Datki powyżej tej kwoty będą na potrzeby Zespołu Charytatywnego działającego w naszej parafii.                                                                                                                                                                         

6. Na zakończenie dzisiejszej liturgii pobłogosławimy OPŁATKI na stół wigilijny i będą do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

7. Dzisiaj Fundacja Dar Serca Skawina zaprasza na kiermasz domowych ciast oraz świątecznych dekoracji przed naszym kościołem. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany w formie prezentu mikołajkowego podopiecznym Rodzinnego Domu Dziecka prowadzonego przez Centrum Guanella w Korabnikach.  * Na stoliku przy wyjściu z kościoła są ulotki przygotowane przez Parafialny Zespół Charytatywny informujące gdzie nasi parafianie znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej mogą szukać pomocy.

8. Środowiskowy Dom Samopomocy działający przy naszej parafii, organizuje tradycyjny kiermasz rękodzieła wykonywanego w ramach terapii. Kiermasz odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 grudnia, przed kościołem – w godz. od 800do 1400. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na kontynuowanie budowy nowego domu, który powstaje przy boisku Milenium. ŚDS Jest to dzienny ośrodek wsparcia, w którym opiekę i rehabilitację społeczną znajdują osoby niepełnosprawne od 18 lat z terenu naszej gminy.

9. Nasz Parafialny Zespół Charytatywny, Jadłodajnia oraz Fundacja Dar Serca organizują w dniu 23 grudnia Wigilię dla osób samotnych i bezdomnych. Przygotowujemy dla nich świąteczne paczki żywnościowe Kto chciałby w tym względzie pomóc może złożyć do kosza przy ołtarzu Serca Pana Jezusa produkty żywnościowe z dłuższym terminem ważności oraz ubrania. Dziękujemy także za składanie zakrętek plastikowych do przykościelnego pojemnika.

10. Organizowana jest także akcja Paczka Pod Choinkę. Dary można składać w remizie OSP – Centrum. Szczegóły w gablocie.

11. Pragniemy poinformować, że w niedzielę 24 grudnia ze względu na Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 1830. Podobnie Nieszporów. *Również chrzty przenosimy z niedzieli na Boże Narodzenie na godz. 1230.

12. Jutro wspomnienie św. Barbary – dziewicy i męczennicy; patronki górników i ludzi ciężkiej pracy;
W środę wspomnienie św. Mikołaja– biskupa; 
w środę św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła,
w sobotę św. Juana Diego z Guadalupe.   

13. Jest organizowany wyjazd na Jasną Górę – 31 grudnia na wieczór sylwestrowy „NOC CZUWANIA I MODLITWY” przed Obliczem M.B. Królowej Polski. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy u p. Małgorzaty w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. przed kościołem.                                                                                          

14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym     tygodniu. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

15. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły dotyczące Adwentu.

16. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Janusza Dźwigała, Juliana Wańdy, Łucji Kozioł, Piotra Najdera, Janiny Leśniak i Leszka Zygmunta – Wieczny odpoczynek …