UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2023 r.

 1. Dzisiaj o godz. 1500 zapraszamy na Mszę św. za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii od 21 listopada 2022 r. do dzisiejszej niedzieli.  *Dzisiaj na Mszy św. o g. 1100 będzie błogosławieństwo sześciu nowych ministrantów do posługi w naszej świątyni. * Nieszpory o godz. 1800. 

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się ADWENT.     

3. Dzisiaj, zapraszamy na KONCERT ORGANOWY w wykonaniu prof. Witolda Zalewskiego, który rozpocznie się po wieczornej Mszy św. ok. godz. 1915.

4. Msza św. za zmarłych Nauczycieli, Pracowników i Uczniów z naszego miasta będzie we wtorek 28 listopada –  o godz. 1800 w koncelebrze z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – patronów naszej parafii – w intencji trudnych spraw naszych osobistych, rodzinnych, parafialnych. 

6. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii.  *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym.   

 7.  Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.  

8. W czwartek w Bielsku Białej odbędzie się oficjalne otwarcie procesu beatyfikacyjnego księdza prałata Jana Marszałka, który przed II wojną światową był wikariuszem w naszej parafii. Szczegółowe informacje są w gablocie.                                                                        

9. Ogólnopolskie Rekolekcje ODDANIE33 rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Można je przeżywać za pomocą strony internetowej lub książki, którą można zakupić w sekretariacie liceum katolickiego. Szczegółowe informacje na plakacie.

10. Spotkanie Zespołu Charytatywnego we wtorek po wieczornej Mszy św. na plebanii.

11. Parafialny Zespół Charytatywny serdecznie dziękuje za finansowe wsparcie osób ubogich poprzez udział w kweście w ubiegłą niedzielę. Dzięki Państwa hojności udało się zebrać 10 500 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

12.Fundacja Dar Serca zaprasza na kiermasz ciast i ozdób świątecznych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem oraz przed kaplicą Guanellianów w Korabnikach. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany w formie prezentu mikołajkowego podopiecznym Rodzinnego Domu Dziecka prowadzonego przez Centrum Guanella w Skawinie. Jest to jedyny rodzinny dom dziecka w naszej gminie, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji, bo przecież pomaganie zmienia świat na lepszy.

13. Oaza zaprasza młodzież na „Młody Piątek”, który odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej. Program przewiduje adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, Mszę Świętą oraz integrację i pogodny wieczorek ze wspólnotą oazową z Myślenic. Wyjazd autobusem w piątek o godzinie 1815. Zapisy u ks. Piotra lub w zakrystii do wtorku.

14. W najbliższą sobotę o godz. 1200 będzie Msza św. z błogosławieństwem nowych lektorów naszego dekanatu.

15. Z Kalendarza liturgicznego:
* w czwartek święto św. Andrzeja – apostoła. 
* w sobotę bł. Rafała Chylińskiego – prezbitera. 

16. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania całonocnego czuwanie na Jasnej Górze.

17. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.                                                                                                                                                                                                                                                  

18. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

19. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.  * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

20.W Gościu Niedzielnym jest artykuł „Co nas łączy a co dzieli?” o Kościołach: prawosławnym i katolickim. Jest też kalendarz na 2024 r.{ Apostołowie Chrystusa}.

21. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Marii Barcik, Janiny Klimek, Katarzyny Wolsza i Marcina Gajewskiego – Wieczny odpoczynek …