XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich – pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Przed kościołem – nasz Parafialny Zespół Charytatywny prowadzi specjalną zbiórkę pieniężną na pomoc ubogim. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Za wsparcie – bardzo dziękujemy.Na stoliku przy wejściu do kościoła są przygotowane ulotki – przez nasz Zespół Charytatywny – informujące gdzie nasi parafianie znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej mogą szukać pomocy. Jest też plakat w gablocie na stronie internetowej i fb.

2. Dzisiaj Nieszpory o godz. 1800. Zapraszamy również na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. wieczornej ok godz. 1915.

3. Msza św. za zmarłych kapłanów, którzy pracowali w parafiach dekanatu skawińskiego zostanie odprawiona w czwartek o godz. 1900. Będzie to Msza św. koncelebrowana przez księży z  naszego dekanatu. *Za Zmarłych z wypominków jednorazowych modlimy się – przed Mszą św. wieczorną.                                                                                                                     

4. W najbliższy piątek wyjazd na całonocne czuwanie na Jasną Górę  o godz. 1800 z parkingu przy cmentarzu parafialnym. Zapisy przyjmowane są do wtorku w zakrystii. Koszt wyjazdu 40 zł. (W programie m.in. Apel Jasnogórski, Różaniec, Msza św. Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu… ) *W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej.

5. W niedzielę za tydzień: UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. * W tym dniu na Mszy św. o g. 1100 będzie błogosławieństwo nowych ministrantów.

6. Rekolekcje ODDANIE33 rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia.  Można je przeżywać za pomocą strony internetowej lub książki, którą można zakupić w sekretariacie liceum katolickiego. Zwieńczeniem rozważań będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję 1 stycznia 2024 r.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 1500 odprawimy Mszę św. w intencji zmarłych z naszej parafii w tym roku. Serdecznie zapraszamy rodziny, które pożegnały swoich bliskich. Na zakończenie Mszy św. odczytamy imiona i nazwiska zmarłych i będzie można zabrać zapalony znicz i zanieść na grób.

8. We wtorek przypada Dzień Pracownika Socjalnego. O godz. 1100 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich pracowników służb społecznych działających na terenie  naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

9. Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – prezbitera;
we wtorek wsp. Ofiarowania NMP;
w środę – św. Cecylii – dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej;
w piątek – świętych męczenników z Wietnamu;
w sobotę – św. Katarzyny Aleksandryjskiej – dziewicy i męczennicy.     

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na KONCERT ORGANOWY do – naszego kościoła –w wykonaniu prof. Witolda Zalewskiego, wykładowcy UPJPII i organisty w Katedrze Wawelskiej. Koncert rozpocznie się zaraz po wieczornej Mszy św. o godz. 1915.  

11. Zarząd Osiedla Samborek w piątek – 24 listopada o godz. 1600, organizuje Dzień Seniora i zaprasza starszych na profilaktykę do Domu Ludowego , ul. Wojska Polskiego.                                                                                    

12.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 18 245 zł. i 100 euro  (w tym w kopertach 4600 zł). Natomiast w ostatnim miesiącu na konto parafialne i w kopertach wpłynęło 4450 zł. Bardzo dziękujemy. *Zakończyliśmy prace związane z monitoringiem cmentarza. Natomiast w świątyni trwa remont chóru za organami i klatki wejściowej. 

 13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatkom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                

14.W Gościu Niedzielnym jest sporo artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła.

15. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Józefa Czekaja, Stanisława Marczyka i Barbary Pacułt – Wieczny odpoczynek …