XXXII Niedziela Zwykła 12.11.2023 r.

1. NIESZPORY dzisiaj o godz. 1800

2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za Zmarłych z wypominków jednorazowych  przed Mszą św. wieczorną.

3. W przyszłą niedzielę przypada VII Światowy Dzień Ubogich – zapoczątkowany przez Ojca św. Franciszka. W tym roku jest pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Przed kościołem odbędzie się specjalna zbiórka pieniężna na pomoc ubogim, którą przeprowadzi nasz Parafialny Zespół Charytatywny. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Bóg zapłać za każdą ofiarę. 

4. Tegoroczny wyjazd na całonocne czuwanie na Jasnej Górze odbędzie się 24/25 listopada (piątek/sobota). Wyjazd o godz. 1800 z parkingu przy cmentarzu parafialnym. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 40 zł z wpłatą przy zapisie. Osoby należące do Domowego Kościoła zapisują się u p. Sylwestra Pachla. 

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915. Adorację poprowadzi ks. Rafał wraz z młodzieżą z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, która przygotuje śpiew i grę na instrumentach. 

6. Z kalendarza liturgicznego:  

       * jutro wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polskich.       
*w środę wsp. św. Alberta Wielkiego – biskupa i D.K.
* w czwartek wspomnienie Matki Boskiej Ostrobramskiej.
* w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy. 
* w sobotę bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy.
* w przyszłą niedzielę wspomnienie bł. Salomei – zakonnicy.        

7. Został utworzony adres e-mail media@szymonijuda.pl Na adres można przesyłać swoje propozycje, spostrzeżenia, uwagi na temat organizacji, treści lub problemów technicznych związanych z naszą parafialną stroną internetową oraz transmisją niedzielnej Mszy św. z naszego kościoła.                                                              

8. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina uprzejmie informuje, że w dniach 20 i 21    listopada b.r. zostaną wyłożone – w Ratuszu – do wglądu projekty pod nazwą: „Rozbudowa i przebudowa ulic: Torowej, Pachla, Łanowej i Żychonia w Skawinie”. Szczegółowe informacje w gablocie. 

9. Centrum Usług Społecznych w Skawinie serdecznie zaprasza młodzież w wieku od 13 do 16 lat na bezpłatny cykl spotkań ze specjalistami w zakresie zdrowego stylu życia, radzenia sobie ze stresem oraz poczuciem własnej wartości. Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 listopada o godz. 1700 przy ul. Popiełuszki 17. Kolejne w grudniu i styczniu. Dokładne wiadomości są w gablocie. 

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. 

11. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Skawiny informuje, że w dniu 1.11.2023 r. podczas zbiórki pieniężnej na Cmentarzu Parafialnym i Cmentarzu Komunalnym – na renowację zabytkowych nagrobków skawińskich cmentarzy zebrano łącznie 13.292,65 zł i 3 euro. Zarząd TPS składa serdeczne podziękowanie za złożone datki i wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie kwesty. 

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.
* Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.  

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest ciekawy artykuł pt. „Kościół jutra”.    

14. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp.+ Ireny Kulak, Tadeusza Olesińskiego, Mateusza Jończyka i Kazimierza Pycińskiego – Wieczny odpoczynek …