XXXI Niedziela Zwykła 5.11.2023 r.

1. NIESZPORY dzisiaj o godz. 1800.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1230 swoją PRYMICYJNĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ odprawi ks. Piotr Leśniak, który wczoraj – w Katedrze Wawelskiej – przyjął święcenia kapłańskie. * Po święceniach Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski  mianował ks. Piotra Wikariuszem naszej Parafii. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy  ks. Piotrowi Opieki Bożej i wytrwałości w kapłańskim powołaniu i owocnej pracy duszpasterskiej w naszej parafii. *Dzisiaj o godz. 1100 – ks. Piotr ma PRYMICJE w swojej rodzinnej Bęczarce.

3. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za Zmarłych z wypominków jednorazowych  przed wieczorną Mszą św. W każdy drugi piątek miesiąca będzie Msza św. za Zmarłych z wypominków rocznych. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary wypominkowe.     

4. Zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej będzie w środę – po wieczornej Mszy św. – na plebanii.

5. W sobotę będzie NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1100 – w naszym kościele. Po Jej zakończeniu będzie  przemarsz na Rynek Skawiński i dalsze uroczystości z odśpiewaniem Hymnu Narodowego.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o  930 będziemy się modlić za małżonków, którzy w tym roku przeżywają 50, 55, 60 i kolejne – rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy małżonków, którzy chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie o zgłaszanie swojego udziału – do piątku w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

7. W tym tygodniu zapraszamy młodzież do udziału w spotkaniach przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Klasy siódme spotkają się we wtorek o 1730, w środę o 1715 i 1800, w czwartek o 1845 i piątek o 1700. Spotkania dla klas ósmych będą w poniedziałek o 1845 i czwartek o 1700. Spotkania będą w salce na plebani. Przypominamy, że zgodę rodziców oraz dokumenty należy złożyć do 15 listopada w zakrystii lub u księdza Piotra.

8. Tradycyjne całonocne czuwanie na Jasnej Górze odbędzie się z piątku na sobotę 24/25 listopada. Wyjazd o godz. 1800 z parkingu przy cmentarzu parafialnym. Zapisy od przyszłej niedzieli w zakrystii.

9. z Kalendarza liturgicznego:
* w czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
* w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego –papieża i doktora Kościoła.
* w sobotę św. Marcina z Tours – biskupa.
* w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Jozafata – biskupa i męczennika.         

10. Członków i sympatyków Radio Maryja zapraszamy w najbliższą środę na modlitwę różańcowa o godz. 1630 i na Msze św. wieczorną także w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W Uroczystość Wszystkich Świętych zebraliśmy 19 280 zł i 9 euro. Pieniądze te przeznaczymy na pokrycie kosztów nagłośnienia i monitoringu cmentarza parafialnego. Również Rodzina z Chicago przekazała 5000 zł na potrzeby naszej parafii. Bardzo dziękujemy.*W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Obecnie prowadzimy remont chóru za organami. W tym czasie wejście z prawej strony kościoła będzie zamknięte.

12. Wspólnota Oazy dziękuje za ofiary składane przy zniczach. Uzbierane –  zł -młodzież przeznaczy na wyjazd rekolekcyjny.

13. W sobotę odbędzie się 10 Bieg Niepodległości Skawina – Mogilany; szczegóły w gablocie.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

15. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Teologia na Uniwersytetach”.

16. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Heleny Sobesto, Romana Kucharczyka i Janiny Jańczak – Wieczny odpoczynek …