XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023 r.

1. Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o godz.1800; Jutro o 1730będzie Różaniec ze Świętymi i zapraszamy wszystkie dzieci w przebraniu za ulubionego świętego lub za anioła. Różaniec odmówimy w procesji wokół kościoła. Zachęcamy do udziału. We wtorek o 1730 zakończenie nabożeństw październikowych.                        

2. W środę UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz.1230 pozostałe Msze św. w kościele jak w niedzielę. Uroczyste NIESZPORY odprawimy o godz. 1400, potem udamy się z procesją na cmentarz i tam po modlitwach za zmarłych, będzie Msza św. o godz. 1500. *Na cmentarzu komunalnym Msze św. będą o godz. 1200 oraz o 1400z procesją i wypominkami. *Młodzież oazowa dzisiaj i we wtorek po południu przed kościołem oraz we Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym – będzie rozprowadzać znicze. Zebrane pieniądze przeznaczy na potrzeby formacyjne swojej wspólnoty.                       

3. W dniu Wszystkich Świętych Towarzystwo Przyjaciół Skawiny przeprowadzi zbiórkę pieniężną na obu skawińskich cmentarzach – na renowację zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Parafialnym istniejącym od ponad dwustu lat. Kwestę przeprowadzą członkowie TPS, osoby publiczne naszego miasta, młodzież szkolna, harcerze w godz. od 800 do 1500.

4. W czwartek DZIEŃ ZADUSZNY wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Msze św. w naszym kościele o godz.630,800,930, 1630 i 1800. Po Mszy św. o 930– procesja wokół kościoła z modlitwami i wypominkami za zamarłych.  * Na cmentarzu komunalnym Msza św. o godz. 1500 z poświęceniem nagrobków.  ** Wypominki za zmarłych – jednorazowe i roczne – przyjmujemy w zakrystii oraz dzisiaj i w środę na cmentarzu parafialnym a w dniu Wszystkich Świętych także na komunalnym.

5. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za Zmarłych z wypominków jednorazowych przed Mszą św. wieczorną. W każdy drugi piątek miesiąca będzie Msza św. za Zmarłych z wypominków rocznych. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary wypominkowe.

6. Możemy uzyskać odpust zupełny lub cząstkowy za zmarłych po spełnieniu warunków, które znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej parafii.

7. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafialnej wspólnoty.  *Naszym modlitwom polecamy diakona Piotra, który przyjmie święcenia kapłańskie w najbliższą sobotę o godz. 900 w Katedrze Wawelskiej;(oraz kleryka Jakuba, który będzie miał święcenia diakonatu 8 maja 2024 r.) *Osoby, które chciałyby pojechać autokarem na sobotnie święcenia diakona Piotr prosimy by zgłosiły się w zakrystii.

8. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii.  *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym.   

9. Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz.800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

10.Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i godne przeżycie uroczystości odpustowej ku czci naszych Świętych Patronów.

11. Urząd Miasta i Gminy Skawina informuje, że od 31 października do 2 listopada będzie czynna dodatkowa linia autobusowa nr 883 kursująca na trasie pętla przy ul. Jana Pawła II – Popiełuszki – Korabnicka – Wyspiańskiego – Cmentarz Komunalny i z powrotem. Kursy będą w godz. od 800 do 1700 – i uzupełnią istniejące linie autobusowe nr 233 i S3.

12. W związku z wybuchem konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie – Biuro Podróży ORLANDO odwołało pielgrzymkę  do Ziemi Świętej z naszej parafii planowaną od 6 – 12.03. 2024 r. Wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

13. W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza – biskupa.

14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W zeszłą niedzielę na misje zebraliśmy 14 585 zł i 5 euro. Składka ze Wszystkich Świętych będzie przeznaczona na pokrycie kosztów nagłośnienia i monitoringu na naszym cmentarzu parafialnym.

15. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.                                                      * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

16. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł„Podróż do wieczności”.

17. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Jadwigi Terleckiej, Andrzeja Kłosa, Anny Nakoneczny, Jana Wójcika – Wieczny odpoczynek …