XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2023 r.

1.W sobotę przypada Uroczystość Odpustowa ku czci ŚŚ App. Szymona i Judy Tadeusza – głównych patronów naszej parafii. Msze św. w tym dniu o godz. 630, 800i 930. Sumę odpustową o godz. 1800 odprawi ks. Jubilat Włodzimierz Łukowicz -ksiądz senior z Miłosierdzia Bożego na Ogrodach, który w tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tej uroczystości.  Po sumie będzie procesja eucharystyczna. Zachęcamy  do przyjścia w strojach skawińskich i krakowskich, dzieci do sypania kwiatów, dorosłych do niesienia baldachimu, feretronów i sztandarów. W sobotę kancelaria parafialna nie będzie czynna.

2. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. *Różanie przy kapliczce w Samborku codziennie o godz. 1700.

3. Dzisiaj jest uroczystość św. Jana Pawła II – papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.  *Dzisiaj o godz. 1500 Msza św. dla Zespołu Szkół Katolickich z okazji Święta Patronalnego. * Przez cały tydzień w nawie św. Józefa będzie wystawa pt. „Życie Karola Wojtyły Jana Pawła II”- organizowana przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

4. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. W tym tygodniu Koło Misyjne działające przy naszej parafii poprowadzi różaniec w różnych językach krajów misyjnych. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa są będą w koszyku kartki z wypisanymi państwami – w każdym dniu z innego kontynentu, zachęcamy do losowania by w danym dniu pomodlić się za ten kraj. Będzie też wystawiona puszka na potrzeby naszego Koła Misyjnego. Spotkania Koło Misyjne – prowadzonego przez Siostrę Bogusławę – odbywają się w każdy piątek o godz. 1700 w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii.

5. We wtorek z okazji rocznicy śmierci ks. Adama Spólnika – o godz. 1800 będzie Msza św. za zmarłych Księży Rodaków z naszego miasta. Mszę św. w koncelebrze odprawią kapłani pochodzący ze Skawiny.

6. Dyżur w konfesjonale jest codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 830do 930 oraz od 1700do 1800, a także w czasie Mszy św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi odpustowej i przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

7. Wypominki za zmarłych – jednorazowe i roczne – przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.

8. W najbliższy czwartek o godz. 1100 – w naszym kościele będzie Msza św. dla Koła Polskiego Związku Niewidomych w Skawinie z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnością wzroku.

9. W piątek – po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej.

10.W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie sprzedawać znicze – przy naszym kościele. Zebrane środki będą przeznaczone na udział młodzieży w rekolekcjach wakacyjnych.

11. Zarząd TKS Skawinka i Muzeum Regionalne zapraszają w piątek 27 października o godz.1700do siedziby muzeum ul. Mickiewicza 26 na otwarcie rocznicowej wystawy pt. ”Skawinka na przestrzeni 100 lat”.

12. Przypominamy, że z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu.

13. W gablocie jest pełny komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Skawina w sprawie ubiegania się o dofinansowanie związane z wymianą źródła ciepła.

14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – w Dniu Papieskim – uzbieraliśmy 8250 zł. i 10 euro. Serdecznie dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich za pomoc w zbiórce.

15. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.    * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

16. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł pt. „Strach w Ziemi Świętej”.

17. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Wandy Radoń, Grażyny Frankowskiej i Stanisława Szwabowskiego – Wieczny odpoczynek …