XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Przy wyjściu z kościoła jest kwesta do puszek na cele stypendialne dla zdolnej a niezamożnej młodzieży. To przedsięwzięcie prowadzi Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. *Dzisiaj zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. wieczornej – o godz. 1915.

2. NABOŻEŃSTWO RÓŻANCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Od czwartku także połączone z nowenną do Świętych Szymona i Judy Tadeusza przed naszą uroczystością odpustową. *18 października będzie siedemnasta edycja kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”.Umówiona godzina modlitwy to 900.Zachęcamy wszystkie dzieci naszej parafii i ich rodziny by w środę przyłączyły się do tej modlitwy może to być w innych godzinach. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej gdzie można zgłosić swój udział. W zeszłym roku modliło się ponad 870 tys. zarejestrowanych dzieci.

3. Jutro przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 45 rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża; we wtorek wsp. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika;

4. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Pozdrawiamy wszystkich, lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, aptekarzy, rehabilitantów, pracowników administracyjnych wszystkich placówek leczniczych i opiekuńczych w naszym mieście i życzymy dużo sił z Bożą Opieką, cierpliwości, wytrwałości, życzliwości i wdzięczności w codziennych troskach o nasze zdrowie.

5. W czwartek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki – prezbitera i męczennika. W piątek uroczystość św. Jana Kantego – prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.   

6. W najbliższą sobotę o godz. 930 odprawimy Mszę św. na terenie osiedla socjalnego przy ul. Piłsudskiego 41.                                                                                                                                                                                                                                            

7. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Składka ze wszystkich Mszy św. będzie przeznaczona na cele misyjne. *Po Mszy św. o 930 i 1100 Dzieci z Koła Misyjnego będą rozprowadzać swoje rękodzieło aby wspomóc budowę szkoły w Zambii (w Afryce).

8. W przyszłą niedzielę o godz. 1930 zapraszamy studentów na spotkanie do salki na plebanii. Spotkania poprowadzi ks. Rafał Grzesiak.

9. Wypominki za zmarłych – jednorazowe i roczne – przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Zachęcamy by poprzez tę formę modlitwy podtrzymywać pamięć o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe są do zabrania przy wyjściu z kościoła.

10. Zachęcamy do zapoznania się z treścią banerów, które są przy głównym wejściu do kościoła.

11.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 19 905 zł. (w tym w kopertach 5320 zł). Natomiast w ostatnim miesiącu na konto parafialne i w kopertach wpłynęło 3950 zł. Bardzo dziękujemy. *W tym miesiącu wykonaliśmy nagłośnienie cmentarza i kaplicy, które będzie przydatne w czasie pogrzebów, kończymy remont zakrystii i zleciliśmy wykonanie nowych mebli gdyż obecne były mocno zużyte i zagrzybione. W niedługim czasie rozpoczniemy remont chóru za organami i klatki wejściowej.                             

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz   jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

13. W Gościu Niedzielnym polecamy teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II.

14. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb: śp. + Władysława Lesiaka /w przyszłą niedzielę przypada 2 rocznica śmierci ks. Jana Cieślika – Wieczny odpoczynek …