XXVII Niedziela Zwykła 8.10.2023 r.

1. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. *Różanie przy kapliczce w Samborku codziennie o godz. 1700. Zachęcamy do modlitwy. *Najbardziej w intencji odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów oraz w intencji naszej Ojczyzny z racji zbliżających się wyborów parlamentarnych.

2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915. Młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego poprowadzi śpiew i grę na instrumentach.

3. Poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych SP nr 2 razem z konferencją dla rodziców odbędzie się jutro o godz. 1700.

4. W tym tygodniu zapraszamy młodzież do udziału w spotkaniach przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Klasy siódme spotkają się we wtorek o 1730, w środę o 1715 i 1800, w czwartek o 1845 i piątek o 1700. Spotkania dla klas ósmych będą w poniedziałek o 1845 i czwartek o 1700. Spotkania będą w salce na plebani.

5. W najbliższą sobotę odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu MARGARETEK do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

6. Za tydzień będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia” w związku z tym – przed kościołem – będzie zbiórka pieniędzy na cele stypendialne dla zdolnej a niezamożnej młodzieży. To przedsięwzięcie prowadzi Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

7. W sobotę przypada Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela; pozdrawiamy Władze Oświatowe naszego Miasta i Gminy, Nauczycieli, Katechetów, Wychowawców, Pracowników Administracyjnych wszystkich szczebli, poziomów kształcenia i wychowywania młodego pokolenia i życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, cierpliwości, Darów Ducha Św. w tej jakże ważnej społecznej posłudze.

8. Dzisiaj przed kościołem – księża i bracia Guanellianie z Korabnik – zapraszają na kiermasz miodów. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność prowadzonego przez Nich – Rodzinnego Domu Dziecka.

9. Napłynęło podziękowanie od Rodziców Adasia Śliwy: ”Szanowni Parafianie, jesteśmy wdzięczni za każdy gest w jego stronę, za wielkie i pełne dobroci serce. Państwa wsparcie i hojność ratuje jego zdrowie i życie. Z wyrazami szacunku Wioletta Krzysztof”.

    *W zbiórce „dla Adasia” Fundacja Dar Serca zebrała w zeszłą niedzielę – 11.820 zł

     Kto chciałby jeszcze wesprzeć Adasia może to uczynić dzisiaj uczestnicząc w Turnieju Charytatywny w Piłce Siatkowej, który po południu odbędzie się w Sali Gimnasty- cznej SP nr 2 w Skawinie. Szczegóły dotyczące turnieju na plakacie w gablocie.

10. Z kalendarza liturgicznego:  
*Jutro wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka – biskupa;
w środę wsp. św. Jana XXIII – papieża;
w  czwartek bł. Jana Beyzyma – prezbitera;
w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera;
w sobotę – św. Małgorzaty Marii Alacoque – dziewicy;
w przyszłą niedzielę – wsp. św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktora Kościoła.

11.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w minionym      tygodniu.

12.Wypominki za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatkom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.                                                                                                                                       

14. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „ DUCH czuwa nad Kościołem”.

15. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. Józefa Krawczyka, Jana Klimczyka i Adriana Kowalika w przyszłą niedzielę przypada rocznica śmierci ks. Leona Barana – proboszcza, a we wtorek ks. Edwarda Czenczka – Wieczny odpoczynek …