XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2023 r.

1. Dzisiaj o godz. 1800 procesja różańcowa wokół kościoła. Zachęcamy do udziału.

2. NABOŻEŃSTWO RÓŻANCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

3. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa. * o 1730 Różaniec i Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy potem Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła, naszej Ojczyzny i Radio Maryja.

4. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty.* Naszym modlitwom polecamy diakona Piotra, który przyjmie święcenia kapłańskie 4 listopada b.r. oraz kleryka Jakuba, który przyjmie święcenia diakonatu 8 maja 2024 r.

5. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii.  *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym.   

6. Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.   * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

7. Dzisiaj przed naszym kościołem –Fundacja Dar Serca Skawina – prowadzi zbiórkę pieniędzy na pomoc Adasiowi z Jaśkowic oraz sprzedaje cegiełki na Turniej Charytatywny w Piłce Siatkowej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w Sali Gimnastycznej SP nr 2 w Skawinie. Szczegóły dotyczące turnieju na plakacie w gablocie i na facebooku.

8. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem – księża i bracia Guanellianie z Korabnik – zapraszają na kiermasz miodów. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność prowadzonego przez Nich – Rodzinnego Domu Dziecka.     

 9. W niedzielę 22 października b.r. zapraszamy na pielgrzymkę autokarową „Szlakiem Architektury Drewnianej” do Binarowa, Biecza, Owczar i Sękowa. Koszt wyjazdu wynosi 80 zł. Zapisy w środę u P. Małgorzaty po wieczornej Mszy św. przed kościołem.                                                                                                                                                 

10. Z kalendarza liturgicznego:  *Dzisiaj jest wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła; jutro św. Aniołów Stróżów; w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy; w sobotę  NMP Różańcowej.

11. Zespół Charytatywny – pod przewodnictwem Siostry Domiceli wznawia cotygodniowe spotkania – z osobami chorymi i samotnymi – które będą w każdy wtorek od godz. 1400 do 1600 w sali budynku jadłodajni/ ul. Kilińskiego 1.

12. Uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy jeszcze nie wybrali grupy przygotowującej do przyjęcia sakramentu bierzmowania mogą to zrobić wyłącznie jutro od godziny 1830 do 1900 w kancelarii parafialnej.

13. Oaza serdecznie zaprasza młodzież na pierwsze spotkanie formacyjne. Rozpocznie się ono w najbliższy piątek Mszą św. o godz. 1800. Zapraszamy młodych pragnących nie tylko pogłębić swoją wiarę, ale i nawiązać nowe przyjaźnie oraz pożytecznie spędzić wolny czas.

14. Poświęcenie różańców dla dzieci: Katolickiej SP w poniedziałek o 1800; SP nr 4 – we wtorek o godz. 1715; SP nr 3 – w czwartek o godz. 1800.

15. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego będą w przyszłą niedzielę w Łagiewnikach. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

16. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotki i zgłoszenia rodzin do „Szlachetnej Paczki”. Poszukiwani są też wolontariusze. Szczegółowe informacje w gablocie.

17.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w minionym tygodniu. *W zeszłą niedzielę na fundusz młodzieżowy zebraliśmy 4105 zł.  * W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.   * Wypominki za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.

18. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. Polecamy naszej modlitewnej pamięci Solenizantki Siostry: Bogusławę i Teresę i życzymy wytrwałości i Bożej Opieki we wszystkich poczynaniach.    * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

19. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, że parafia ma przyszłość.

20. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Teresy Niedbała i Waldemara Latos – Wieczny odpoczynek…